Skandal podczas Pucharu Polski. Pseudokibice odpalili race. Zapaliła się kopuła stadionu

Puchar Polski. W środę na Stadionie Narodowym odbył się mecz między Arką Gdynia a Legią Warszawa. Musiał zostać przerwany. Od jednej z odpalonych rac zapłonęła kopuła stadionu. Mogli ucierpieć kibice i piłkarze.

Do zdarzenia doszło podczas meczu Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Arką Gdynia. Sytuacja zrobiła się poważna już w 57. minucie meczu. Fani Legii zadymili racami niemal cały Stadion Narodowy. Na odpowiedź kibiców Arki nie trzeba było długo czekać. Tym samym kłęby dymu były tak gęste, że trzeba było przerwać mecz - widoczność była minimalna. 

W tym momencie część fanów opuściła również stadion. Jak informuje Tvnwarszawa.pl, mecz wznowiono po kilku minutach. W końcówce spotkania zrobiło się jeszcze poważniej. Kibice Arki użyli środków pirotechnicznych i wystrzelili je z sektora Arki w kierunku sympatyków Legii po przeciwnej stronie.

Żadna z rac do nich nie doleciała na drugą stronę, jedna wylądowała na murawie, druga odbiła się od telebimu. Zapłonęła kopuła stadionu.

Jak donosi straż pożarna, pożar samoczynnie zgasł.

Legia wygrała ostatecznie 2:1 i sięgnęła po 19. Puchar Polski. Prezes PZPN Zbigniew Boniek już zapowiedział, że zawiadomi prokuraturę o "prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa".

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (20)
Puchar Polski. Pseudokibice odpalili race. Zapłonęła kopuła stadionu
Zaloguj się
 • fctheduck

  Oceniono 12 razy 12

  To żadni 'pseudokibice' zacznijcie ich w końcu nazywać po imieniu - to zwykli bandyci. Stadion ma pełny monitoring, ciekawe jaką wymówkę znajdzie policja, żeby ich nie ścigać?

 • 2003stypa

  Oceniono 9 razy 7

  Coś tu jest ściemniane!!!! Policja jak lwy rzuciła się na kobiety, które podczas ich niedawnego marszu odpaliły kilka rac. Więc nie wierzę, że w demokratycznym Państwie, którym rządzi partia, która ma w nazwie ma "prawo i sprawiedliwość" dopuszczano do sytuacji, w której suweren miałby najmniejsze wątpliwości, że Policja Państwowa nie traktuje obywateli równo. Przecież sam Szanowny Pan Minister Ziobro twierdzi, że prawo jest takie samo dla wszystkich. Przecież on znany jest z uczciwości i prawdomówności. A nawet jeżeli doszło do jakichś incydentów (wyolbrzymionych zapewne przez GW) Nasi Umiłowani w Służeniu i Niesieniu Pomocy, Policjanci szybko ustalą sprawców a nowi sędziowie wymierzą sprawiedliwość. Ufff...

 • obinobi

  Oceniono 9 razy 7

  Buhaha. Tak tak dalej budujcie kosztowne stadiony za publiczne pieniądze, żeby kibolstwo miało co palić. A najlepsze to pitolenie, że Euro2012 pozwoli się ucywilizować kibolstwu. A Boniek niech się lepiej zajmie winem od Kurskiego....

 • sacc77

  Oceniono 7 razy 5

  Gdyby na stadion zostały wniesione BIAŁE RÓŻE - to była by to zbrodnia na którą Granatowa Policja NSDAPiS na pewno by zareagowała z całą stanowczością i brutalnością oskarżając potem babcie emerytki o czynną napaść na biednych, pokojowych "funkcjonaroiuszów" faszystowskiej jaczejki.

 • adam.bagno_75

  Oceniono 4 razy 4

  Należy unieważnić mecz. Obie drużyny wyłączyć z rozgrywek na dwa lata. Uznać mecz o trzecie miejsce Korony z Górnikiem uznać za mecz finałowy.
  Tolerując wybryki stadionowe, popieramy bandytów.
  Nie powinno być problemem "wyłowienie" z tłumu prowodyrów i pozostałych bandytów stadionowych. Przecież mamy monitoring stadionowy.

 • sacc77

  Oceniono 6 razy 4

  Panie Prezesie BONIEK?
  To kto pokryje straty bedące efektem podpalenia murawy oraz kopuły stadionu?
  Ile to milionów złotych?
  nadal Pan iwaza, że ochrona działała prawidłowo oraz, ze w związku z tym nie ma podstaw do:
  1. wypowiedzenia kontraktu firmie DSF?
  2. wystąpienia do firmy DSF z roszczeniem regresowym?

 • sarna291

  Oceniono 3 razy 3

  faszyści, kibole, bandyci, rządzą. taki mamy klimat

 • year68

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe co Jojo miałby do powiedzenia jakby powstał pożar i ludzie w panice by się tratowali.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX