To było ostatnio najpopularniejsze wydarzenie w Warszawie. Przyszło 35 tysięcy osób

Wraz z początkiem maja do Warszawy powrócił Multimedialny Park Fontann. Warszawiacy naprawdę go uwielbiają. W dniu inauguracji odwiedziło go 35 tysięcy osób.

Multimedialny Park Fontann działa w Warszawie od 2011 roku. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, nowoczesna wizytówka stolicy i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy.

35 tysięcy widzów

We wtorek, 1 maja, w Multimedialnym Parku Fontann rozpoczął się nowy sezon. Okazuje się, że warszawiacy bardzo stęsknili się za pokazami. Pierwszego dnia na warszawskim Podzamczu, u podnóża Nowego Miasto pojawiły się tłumy. 

Stołeczny ratusz oszacował, że widzów było aż 35 tysięcy. 

Pod wpisem, który umieściło na Facebooku, Miasto Stołeczne Warszawa widać, że warszawiacy byli zachwyceni nowym spektaklem. 

"Było wspaniale! Dziękuję!" - pisze Jarosław.

"Naprawdę super" - dodaje Elżbieta. 

Oprócz pokazu nowego spektaklu, na widzów czekały także inne atrakcje - fajerwerki oraz pokaz 3-minutowego filmu o historii Polski ostatnich 100 lat, który wyświetlono na wodnym ekranie.

"Książę Niedźwiedź"

Tegoroczny spektakl pod tytułem "Książę Niedźwiedź" to adaptacja mało znanej warszawskiej legendy o księciu mazowieckim, który "wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać jej uczucie". Niestety serce dziewczyny nie jest przeznaczone dla niego.

Jak kończy się opowieść? Trzeba wybrać się do Multimedialnego Parku Fontann i zobaczyć to na własne oczy. 

Osoby, które nie dotarły na podzamcze wczoraj, mają jeszcze szansę zobaczyć "Księcia Niedźwiedzia". Do soboty 5 maja, pokazy w Multimedialnym Parku Fontann będą rozpoczynały się o godz. 21. Od przyszłego tygodnia w każdy piątek i sobotę aż do września, spektakle ruszają o godz. 21.30.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Tajemnice warszawskiego Parku Fontann. Zeszliśmy do podziemi, aby zobaczyć, jak wygląda obsługa show

Więcej o: