Wypadek pod Wołominem. Sześć osób rannych, kierowca chciał się wywinąć

W poniedziałek w powiecie wołomińskim doszło do wypadku. Ucierpiało w nim sześć osób. Kierowca był pod wpływem alkoholu. Po zderzeniu próbował oddalić się z miejsca zdarzenia.

Jak podaje Tvnwarszawa.pl, w poniedziałek rano doszło do wypadku w miejscowości Ciemne, znajdującej się w drodze między Wołominem a Radzyminem. 

Wypadek w Ciemnem 

Około godziny 7 rano wołomiński komisariat policji otrzymał zgłoszenie o wypadku busa. Kierowca pojazdu stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w drzewo. 

W wypadku poszkodowanych zostało sześć osób - wszyscy byli pasażerami busa. Jak informuje wołomińska policja trzy z nich były ciężko ranne, reszta - lekko. Cała szóstka trafiła jednak do szpitala. Jedna osoba została tam przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ponieważ gdy pogotowie pojawiło się na miejscu wypadku, była nieprzytomna. 

Kierowca się oddalił

Sprawca wypadku - kierowca autobusu - próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Po zderzeniu wysiadł z busa i pieszo udał się w kierunku lasu. Nie uszedł jednak daleko. Zaledwie 10 minut po otrzymaniu zgłoszenia, ujęli go policjanci z komendy w Wołominie

Szybko okazało się również, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Miał 1,5 promila w wydychanym powietrzu. 

Oficer prasowy KPP Wołomin, asp. szt. Tomasz Sitek poinformował w rozmowie z Metrowarszawa.pl, że mężczyzna podejrzewany o spowodowanie wypadku to 29-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa obecnie w areszcie. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Honda ostro skręca, wjeżdża na chodnik i uderza prosto w dwie kobiety. Nie zdołały uciec

Więcej o: