Majówka 2018. Warszawę czekają marsze, biegi, mecz, jarmark... [UTRUDNIENIA]

Długi weekend to nie tylko okazja do odpoczynku. Niektórzy będą biegać, inni uczestniczyć w marszach z okazji Święta Pracy. Zobaczcie, jakie wydarzenia zaplanowano na najbliższe dni.

Nie tylko remonty utrudnią życie warszawskim kierowcom w długi weekend. W najbliższe dni czekają nas również zgromadzenia publiczne, przemarsze, dwa biegi, mecz, obchody święta Konstytucji 3 maja i Dnia Strażaka oraz jarmark.

Wtorek, 1 maja

• w godz. 10-16 zgromadzenie publiczne na ul.  Kopernika i przemarsz ulicami: Świętokrzyska-Krakowskie Przedmieście,
• w godz. 11.30-15 zgromadzenie publiczne na rondzie gen. de Gaulle’a i przemarsz ulicami: Nowy Świat-pl. Trzech Krzyży-Al. Ujazdowskie,
• w godz. 16-19 zgromadzenie publiczne na pl. Zamkowym i przemarsz ulicami: Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Rondo gen. Ch. de Gaulle’a – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie.

Środa, 2 maja

VI Bieg Flagi w godz. 14.30-17.30. Zamknięte dla samochodów będą ulice w okolicy Cytadeli. Start biegu zlokalizowany będzie na pl. Gwardii na terenie Cytadeli. Trasa  będzie prowadziła ulicami: Jeziorańskiego-Krajewskiego-gen. Zajączka-Śmiała-pl. Słoneczny-Forteczna-Czarnieckiego, następnie chodnikiem i drogą dla rowerów wzdłuż ul. Krasińskiego i Wisłostrady do ul. Czujnej i dalej przez tereny Cytadeli.

embed

O godz. 16 na Stadionie Narodowym odbędzie się finał piłkarskiego Pucharu Polski pomiędzy Arką Gdynia i Legią Warszawa. W godz. 13-14.30 zapowiedziany jest przemarsz kibiców ulicami: Łazienkowska-Czerniakowska-Most Łazienkowski-Wał Miedzeszyński-al. Poniatowskiego przed Stadion Narodowy.

W godz. 14-16 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe), pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Dopuszczony będzie przejazd wiaduktem ul. Saskiej i ul. Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych.

Po zakończeniu meczu policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu  Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. de Gaulle’a a Rondem Waszyngtona.

Czwartek, 3 maja

W godz. 11-13 na ulice wybiegną uczestnicy 28. Biegu Konstytucji 3 Maja. W czasie biegu zamknięte będą ulice w rejonie ul. Rozbrat, a także Al. Ujazdowskie i częściowo ul. Czerniakowska. 

Uczestnicy biegu wystartują o godz. 11 z al. Hopfera w Parku Agrykola i pobiegną ulicami: Łazienkowska-Czerniakowska (zamknięta jezdnia w kierunku Wilanowa; utrzymana będzie jednak możliwość skrętu z ul. Czerniakowskiej na ul. Łazienkowską i dojazd do parkingu przy Torwarze)-Szwoleżerów-Agrykola-Al. Ujazdowskie (zamknięta wschodnia część pl. Na Rozdrożu oraz obydwie jezdnie Alej do pl. Trzech Krzyży; z al. Szucha i z Trasy Łazienkowskiej możliwy będzie tylko skręt w prawo w Al. Ujazdowskie w kierunku Mokotowa lub w ul. Koszykową). Następnie zawrócą przed pl. Trzech Krzyży i dalej pobiegną ulicami: Piękna-Górnośląska-Myśliwiecka-Hoene-Wrońskiego-rozbrat do mety zlokalizowanej w rejonie skrzyżowania z ul. Szarą.

embed

Biegowi Konstytucji 3 Maja będzie towarzyszyła impreza dziecięca, Oshee Bieg z Maskotką. Najmłodsi wystartują z Parku Agrykola o godz. 10.30 i pobiegną ulicami: Hoene-Wrońskiego, Górnośląską i Rozbrat.

Ulice Hoene-Wrońskiego, Górnośląska (pomiędzy ulicami Hoene-Wrońskiego i Rozbrat) i Rozbrat (od ul. Książęcej) będą zamknięte dla samochodów od godz. 6. Pozostałe ulice na trasie biegu będą zamykane od ok. godz. 10, a normalny ruch powróci na nie ok. godz. 13.

Ponadto przez cały dzień (od godz. 0.01 do 24) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24) na ulicach:
• Hoene-Wrońskiego,
• Górnośląskiej (pomiędzy ulicami Hoene-Wrońskiego i Rozbrat),
• Rozbrat (od al. ks. Stanka w parku marsz. Rydza-Śmigłego do ul. Górnośląskiej).  
W czasie trwania biegu zamknięte dla rowerzystów będą drogi rowerowe w al. Hopfera w parku Agrykola, na ul. J. Hoene-Wrońskiego oraz w Parku E. Rydza-Śmigłego. 

O godz. 12 na pl. Zamkowym odbędą się obchody Narodowego Święta 3 Maja. Będą ograniczenia w parkowaniu. Zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24) będzie obowiązywał na ulicach:
• pl. Teatralny (parking przed Teatrem Wielkim-Operą Narodową) w dniach 2-4 maja,
• Podwale i Kilińskiego w dniach 2-3 maja,
• Jezuicka, Dziekania, Kanonia i Królewska (wzdłuż Ogrodu Saskiego) w dniu 3 maja.
Ponadto, w czwartek, 3 maja na czas uroczystości pl. Zamkowy zostanie częściowo wygrodzony dla pieszych. 

Sobota, 5 maja

W sobotę, 5 maja odbędą się centralne obchody Dnia Strażaka i Promocji Oficerów Państwowej Straży Pożarnej. Wprowadzone zostaną ograniczenia w parkowaniu w rejonie placów marsz. Piłsudskiego i Teatralnego. Zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24) będzie obowiązywał przez cały dzień na ulicach:
• pl. Teatralny (parking przed Teatrem Wielkim-Operą Narodową),
• Królewskiej wzdłuż Ogrodu Saskiego, 
• Krakowskie Przedmieście (parking przed kościołem Seminaryjnym), 
• pl. marsz. Piłsudskiego (parking przed Dowództwem Garnizonu).
Ponadto, ok. godz. 12-14.30 odbędzie się defilada na trasie: pl. Teatralny, Wierzbowa, pl. marsz. Piłsudskiego, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Senatorska (do pl. Teatralnego).

Niedziela, 6 maja

W niedzielę, 6 maja w godz. 9-22 na ul. Floriańskiej odbędzie się XIII Jarmark Floriański. Ulica Floriańska od posesji nr 14 do ul. ks. Kłopotowskiego będzie zamknięta dla samochodów od soboty, 5 maja od godz. 20 do poniedziałku, 7 maja do godz. 4. Ponadto, w dniach 5-7 maja na ul. Floriańskiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24).

Długi weekend nie dla drogowców. W majówkę remonty w sześciu dzielnicach [UTRUDNIENIA]

Co robicie w długi weekend? Wybieracie się na któryś marsz lub bieg? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o: