Wilanów. Strzelał do okien i drzwi sąsiadów, bo się nudził. Właściciel znalazł 41 śladów po śrucie

Nietypowe hobby znalazł sobie 19-latek mieszkający w Wilanowie. Ponieważ często się nudził, kupił sobie pistolet pneumatyczny. I strzelał w budynek sąsiadów. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

Tuż przed godz. 19 w sobotę do policjantów z komisariatu w Wilanowie zadzwonił właściciel jednego z remontowanych budynków. Zgłosił uszkodzenia drzwi i okien, które mogły powstać w wyniku ostrzału z broni pneumatycznej. W sumie było tam 41 śladów po śrucie.

Policja szybko wytypowała 19-letniego sąsiada mężczyzny, Jakuba K. Ten z początku zapewniał funkcjonariuszy, że nie ma wiatrówki. Kiedy policjanci zapowiedzieli, że w takim razie przeszukają jego mieszkanie, przyznał się.

Straty wycenione na 7000 zł

19-latek tłumaczył się, że często się nudził. Kupił sobie pistolet pneumatyczny i strzelał w okna i drzwi sąsiadów. Straty szacowane są na  7000 zł. Teraz Jakub K. usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia mienia. Może zostać skazany nawet na pięć lat pozbawienia wolności. Będzie też musiał pokryć szkody, które wyrządził.

Jak żyjesz ze swoimi sąsiadami? Pisz na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o:
Komentarze (22)
Wilanów. Strzelał do okien i drzwi sąsiadów, bo się nudził. 41 śladów po śrucie
Zaloguj się
 • tijeras66

  Oceniono 24 razy 24

  przemózg

 • popijajac_piwo

  Oceniono 19 razy 19

  "19-latek tłumaczył się, że często się nudził."

  Nie chciał sobie w łeb strzelić? A przynajmniej w jajka?...

 • ubrana_prawda

  Oceniono 18 razy 18

  Tato zapłaci. Tato kupi BMW dzieciakowi, żeby się nie nudził.

 • nukula4

  Oceniono 25 razy 11

  Wiatrówki powinny być na zezwolenie! Różne przymuły z nudów strzelają w co popadnie - koty, ptaki, nawet takie lubiane jak bociany.Wydaje mi się że to dowód na konieczność leczenia.Polski przemysł nie produkuje wiatrówek, zysk mają Niemcy a Polska straty w przyrodzie. Ranieni ludzie i wybite okna to rzadkość. O zwierzęta nikt się nie upomina a trzeba.

 • dirtydog

  Oceniono 15 razy 11

  To pewnie jeden z tych ambitnych, kulturalnych i spokojnych mieszkańcó wilanowa o których był artykuł w zeszłym tygodniu :)

 • kocurimysza

  Oceniono 8 razy 8

  A nie mogl Sobie strzeli w Mozg z NODOW ?

 • uenostation54

  Oceniono 7 razy 7

  durny jakiś...

 • stary.gniewny

  Oceniono 6 razy 6

  Tak myślałem. Czysto, ładnie, porządnie - bo ci co kupili za swoje szanują. Dopóki nie dorosną ich dzieci. Właśnie dorastają. Jeszcze 10 lat a wszystkie ściany będą wysmarowane.

 • wagadudu

  Oceniono 5 razy 3

  Długi ten pistolet...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX