Zła wiadomość dla fanów Nocnego Marketu. "Rzeczywistość okazała się brutalna"

Nocny Market w najbliższym czasie nie wróci - poinformowali organizatorzy targu. Powodem jest remont Dworca Głównego w Warszawie, gdzie do tej pory organizowano Market.

W marcu informowaliśmy o tym, że przez Dworzec Główny w Warszawie ponownie zaczną jeździć pociągi. Zdecydowano się na odrestaurowanie dworca - PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na przebudowę stacji, która pochłonie 80 mln złotych. 

Wraz z tą informacją pojawiła się jeszcze jedna kwestia - co stanie się z uwielbianym przez warszawiaków Nocnym Marketem?

Nocny Market nie wróci

Od dwóch lat na peronach Warszawy Głównej odbywał się Nocny Market - jedno z najpopularniejszych wydarzeń kulinarnych (i nie tylko) w Warszawie. W każdy piątek, sobotę i niedzielę w sezonie wiosenno-letnim można było znaleźć tam szeroką ofertę gastronomiczną - od stoisk znanych restauracji po foodtrucki.

Remont peronów okazał się bardzo złą wiadomością dla organizatorów Marketu. W marcu nie byli w stanie odpowiedzieć na pytanie, co stanie się z targiem, dziś poinformowali, że spełniły się najgorsze scenariusze. 

W piątek ogłoszono, że Nocny Market nie wróci w najbliższym czasie. 

"Odbyliśmy wiele rozmów i spotkań z zarządcami terenu, do dnia dzisiejszego mając nadzieję na pozytywne zakończenie sytuacji. Niestety rzeczywistość bywa brutalna. Kwestie formalne wygrały z dobrymi chęciami - Nocny Market na teren dworca na razie nie wróci" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. 

Co dalej z Nocnym Marketem?

Organizatorzy mówią, że od kilku tygodni szukali innego miejsca, w którym mogliby zorganizować Nocny Market. Znaleźli co prawda kilka dogodnych lokalizacji, ale ich starania okazały się daremne - nie udało się dopełnić wszystkich formalności. Organizatorzy mówią, że ostateczne decyzje niestety nie należą do nich. 

"Zapewniamy, że nie rezygnujemy z Nocnego Marketu. Mamy za sobą miesiące spotkań, ustaleń i działań na rzecz jego ratowania - będziemy kontynuować te starania, by przywrócić Market jak najszybciej" - zapewniają w oświadczeniu. 

 

Co myślisz o Nocnym Markecie? Żałujesz, że nie będzie można odwiedzić go w najbliższym czasie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Szorty od Armaniego i płaszcz od Donny Karan. Warszawskie lumpeksy, w których znajdziesz perełki [PRZEGLĄD]

Więcej o: