"Wiadukt grozy" jest w fatalnym stanie od... 16 lat. Wciąż nie doczekał się remontu

Stan wiaduktu przy ulicy Towarowej w Warszawie, po którym codziennie chodzą ludzie, uznano za zły już 16 lat temu. Ale wciąż nie doczekał się remontu. Czy coś się zmieni?

W 2002 roku Instytut Badawczy Dróg i Mostów ocenił, że wiadukt przy ulicy Towarowej, naprzeciwko hotelu Sobieski, nad stacją Warszawa Ochota, wymaga pilnego remontu. Jednak od 16 lat nie było gruntownej renowacji.

Miał być remont, ale...

Jak czytamy w serwisie tustolica.pl, o remoncie wiaduktu mowa była ostatnio w 2015 roku. Rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich informowała wtedy, że projekt jest w fazie przygotowania. Pod koniec marca 2016 r. miało być już pozwolenie na budowę, prace miały się rozpocząć po uzyskaniu pieniędzy na ten cel.

Minęły trzy lata i nic się nie zmieniło, a stan wiaduktu jest równie zły. O ile nie gorszy. Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich zapewnia jednak, że konstrukcja nie grozi zawaleniem.

Jak dowiedziało się RDC, budową od nowa wiaduktu nad linią średnicową zajmie się Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Są już gotowe projekt i pozwolenie na budowę. Inwestycja czeka na wpisanie do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta. Kiedy to nastąpi? Na razie nikt nie jest w stanie podać konkretnych terminów.

Wiadukty grozy

Czy na Woli powtórzy się to, co spotkało dziesięć lat temu wiadukt obok Dworca Gdańskiego? Był w tak złym stanie, że trzeba było natychmiast ograniczyć ruch tramwajów, a później autobusów. W końcu całkowicie zamknięto przejazd i jedno z dwóch połączeń między Muranowem a Żoliborzem zostało całkowicie zerwane na dłuższy czas. Serwis tustolica.pl przypomina, że od awaryjnego zamknięcia przejazdu do otwarcia nowego wiaduktu minęło wtedy dokładnie 970 dni.

Jesteś świadkiem nietypowego zdarzenia? Napisz do nas i wyślij zdjęcia: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej już dostępny dla wszystkich

Więcej o:
Komentarze (13)
"Wiadukt grozy" jest w fatalnym stanie od... 16 lat. W dalszym ciągu nie doczekał się remontu
Zaloguj się
 • joanna_can

  Oceniono 15 razy 9

  „Wciąż nie doczekał się” - na stronie głównej. Nie gryzie to w oczy redaktora? Otóż zdradzę, że zaimek przyslowny „wciąż”!nie może się łączyć z czasownikiem w trybie dokonanym.

 • extrafresh

  Oceniono 6 razy 6

  Jak zostanie zamknięty to co zostanie do przedostania się przez tory?
  Tunel przy Zachodnim? Dżwigowa? I ta prowizorka przez Odolany?
  Good luck!

 • ja5569

  Oceniono 4 razy 4

  Skoro "lada moment grozil zawaleniem" juz kilkanascie lat temu, a nie zawalil sie do dzis dnia, to znaczy, ze ta diagnoza o zawaleniu byla raczej nietrafna. Co nie znaczy, ze jestem przeciwny remontowi...

 • spokojniejaknawojnie

  Oceniono 3 razy 3

  W oczekiwaniu na kolejną tragedię

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 11 razy 3

  Wiadukt jest przecież zabezpieczony. Zbudowano dodatkowe rusztowanie.
  Mierzeja Wiślana która połączy Krynicę Morską z morzem jest istotniejsza.

 • uzdek98

  Oceniono 8 razy 2

  nawet jesli sie zawali to i tak nie bedzie odpowiedzialych, tak jak bylo z mostem łazienkowskim... hanka smogowianka zakwiczy, ze ona jest tylko prezydentem a jej pierdzistolki maja wszystko w porzadku w papierach..

 • jack_flash

  Oceniono 1 raz 1

  Ale za to mamy pomnik!!, nowiutki, czarniutki z radiowozem w tle.

 • ja5569

  Oceniono 1 raz 1

  O kurcze! Moje dawne strony. I ten "faworek" jako dach stacji Warszawa Ochota... przez matematykow klasyfikowany chyba jako "hiperboloida". Ech, nostalgia, nostalgia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX