Wpadli do mieszkań producentów narkotyków i... "na ziemię!". Zobacz, jak to robi polska policja [WIDEO]

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w spektakularnych akcjach na terenie trzech województw zatrzymali 23 osoby podejrzane o produkcję i sprzedaż marihuany i amfetaminy.

W ubiegłym tygodniu Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało na terenie województw mazowieckiego, lubelskiego i łódzkiego osoby zamieszane w produkcję i handel narkotykami. Konkretnie chodzi o marihuanę i amfetaminę.

CBŚP opublikowało nagranie z akcji. Wygląda jak żywcem przeniesiona z dobrego filmu sensacyjnego. Zamaskowani i uzbrojeni funkcjonariusze w kamizelkach kuloodpornych wyważają drzwi i furtki za pomocą taranu, a następnie wchodzą do mieszkań podejrzanych. - Policja, na ziemię! - słychać krzyki.

Widzimy następnie skutych podejrzanych, a policjanci zabezpieczają m.in. środki psychotropowe i znaczne sumy pieniędzy.

23 zatrzymane osoby

Działania prowadziły Zarządy CBŚP z Kielc, Łodzi, Lublina, Radomia, Olsztyna, Warszawy i Krakowa oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Stołecznej Policji. W sumie zatrzymano 23 osoby, a kolejne 10 doprowadzono z Zakładów Karnych.

Prokurator Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Warszawie przedstawił podejrzanym zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu substancji odurzających i psychotropowych w ilości nie mniejszej niż 350 kilogramów.

Do 12 lat więzienia

Podejrzanym grozić może kara pozbawienia wolności do 12 lat. Wobec 24 zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na poczet przyszłych kar tymczasowo zabezpieczono u nich mienie na kwotę ponad 300 tys. zł.

Cała operacja zaczęła się już w zeszłym roku, kiedy śledczy ze specjalnie powołanej w tym celu grupy zlikwidowali trzy laboratoria amfetaminy i pięć plantacji marihuany, zatrzymując przy tym siedem osób i zabezpieczając narkotyki.

Jedno z laboratoriów zlikwidowanych w lipcu 2017 r.Jedno z laboratoriów zlikwidowanych w lipcu 2017 r. CBŚP

Wtedy też ustalono tożsamość kolejnych 33 osób zamieszanych w przestępczość narkotykową.

Byliście świadkami spektakularnej akcji policji? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: