- Warszawiacy i turyści już po raz ósmy będą mogli oglądać pokazy na Podzamczu - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy. - Co roku prezentowana jest tam inna opowieść nawiązująca do ważnych rocznic lub do historii Warszawy i jej legend.
W ubiegłych latach bohaterami pokazów był Bazyliszek, Złota Kaczka oraz syreny. Tegoroczny spektakl pod tytułem „Książę Niedźwiedź” to adaptacja warszawskiej legendy o księciu mazowieckim, który "wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać jej uczucie". Niestety serce dziewczyny nie jest przeznaczone dla niego.
Jak kończy się opowieść? Trzeba wybrać się do Multimedialnego Parku Fontann i zobaczyć to na własne oczy.
Jak informuje stołeczny ratusz, w tym roku dla widzów przygotowano także dodatkowe atrakcje.
- Legenda „Książę Niedźwiedź” zainspirowała nas do nawiązania współpracy z Muzeum Warszawy, z którym wspólnie tworzymy mapę tropem warszawskich niedźwiedzi i wytyczymy nową trasę turystyczną - mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. - Dodatkowo, aby przybliżyć warszawiakom tę zapomnianą legendę, w dniu inauguracji zapraszamy na grę miejską, która rozpocznie się przy kolumnie Zygmunta i śladem niedźwiedzi zejdzie na premierowy pokaz do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie po obejrzeniu legendy wyłonimy zwycięzcę.
Jak podkreślają pracownicy stołecznego ratusza, w Multimedialnym Parku Fontann nie zabraknie również akcentu związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji został przygotowany film, który pojawi się na ekranie wodnym jako element pokazu.
Multimedialny Park Fontann działa od 2011 roku na warszawskim Podzamczu, u podnóża Nowego Miasta. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, nowoczesna wizytówka stolicy i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy.
Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann to już stały punkt programu letnich weekendowych wieczorów w Warszawie.
Pokazy specjalne multimedialnego widowiska
1, 2, 3 maja (wtorek, środa czwartek), godz. 21.00,
4, 5 maja (piątek, sobota), godz. 21.00,
Od 11 maja do 11 sierpnia (w piątki i soboty), godz. 21.30,
Od 17 sierpnia do 29 września (w piątki i soboty), godz. 21.00.
Wstęp wolny.