Remontują tory w Ursusie. Ale coś tu chyba nie gra... "To nie fatamorgana"

Falujące tory można ujrzeć tuż przy stacji Ursus Niedźwiadek. Jak jednak zapewniają koleje, torowisko wciąż jest remontowane i ostatecznie szyny będą... proste.

Przy stacji Warszawa Ursus Niedźwiadek czytelnik Tvnwarszawa.pl dostrzegł... falujące szyny. Na miejsce udał się reporter portalu. Rzeczywiście, "falujące tory to nie fatamorgana" - czytamy.

Jak się jednak okazało, nie skończył się jeszcze remont tego odcinka torów. - Podkłady nie są zakopane pod kruszywo, co wskazuje, że prace trwają - mówił Lech Marcinczak.

Tajemnica pofalowanych torów

Rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Karol Jakubowski potwierdził Tvnwarszawa.pl, że budowa trwa - trwają prace również przy peronach i sieci trakcyjnej.

W jaki sposób pofalowane tory będą prostowane? Tego rzecznik nie zdradził. - Nas interesuje odebranie toru, który jest przygotowany do jazdy, spełnia wszystkie wymagania i jest zgodny z założeniami projektowymi - powiedział w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Przywrócenie ruchu kolejowego na odcinku linii aglomeracyjnej Warszawa-Grodzisk Mazowiecki ma nastąpić we wrześniu tego roku. Prace jednak będą trwały. Termin zakończenia inwestycji to początek 2019 r.

Jeździcie pociągami po Warszawie i okolicach? Co wam się w nich podoba, a co nie? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Całkowicie pusta Warszawa. To niesamowite wideo pokazuje, jak zmienia się stolica na Wielkanoc

Więcej o:
Komentarze (74)
Remontują tory w Ursusie. Ale coś tu chyba nie gra... "To nie fatamorgana"
Zaloguj się
 • autonomy

  Oceniono 71 razy 57

  Normalka, nie widzę w tym żadnej sensacji. Na początku tor kładzie się "jak popadnie", dopiero na końcu przeprowadza się niwelacje, balastowanie i podbijanie.

 • srauciepies666

  Oceniono 59 razy 41

  Przecież to logiczne, jeśli szyny są pofalowane to znaczy ze pociąg ma pofalowane koła , wiem to, jestem ekspertem.

 • magbyt1

  Oceniono 46 razy 34

  -Dlaczego pociąg skręcowywuje?
  -Bo mu się szyny wygły :D

 • fctheduck

  Oceniono 39 razy 33

  Bo szyny jeszcze nie wyschły, jak wyschną, to będą proste, zawsze tak jest.

 • remo29

  Oceniono 29 razy 23

  Szyny... Szyny... Też były złe...

 • piter.pitek

  Oceniono 30 razy 18

  Po co to bicie piany? Jeśli ktoś nie rozumie jak się kładzie tory to powinien sobie najpierw o tym poczytać albo obejrzeć filmiki... A jeśli nie wie co to perspektywa i nie rozumie, że tory na zdjęciu ledwo falują na olbrzymiej długości, skompresowanej na zdjeciu, że wygląda jak masakrycznie pogięte na kilku metrach to powinien wrócić do szkoły, bo brak mu podstaw i chwalenie się takimi brakami nie przystoi.

 • walek7003

  Oceniono 28 razy 18

  Ja złape z jednej trony, szwagier z drugiej i jak pociągniem to się wyciągnie...

 • cynek2003

  Oceniono 21 razy 15

  Ta gazeta coraz bardziej przypomina Super Express. Tania sensacja i totalny brak pomysłu na artykuły. Do tego zero dziennikarskiej rzetelności. Masakra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX