Burzliwa sesja rady miasta o piciu nad Wisłą. "Jest armagedon!". W końcu zdecydowali

W czwartek radni Warszawy zdecydowali - na plaży przy moście Poniatowskiego również będzie można spożywać alkohol. Dyskusja była jednak burzliwa. Mieszkańcy mają dość pijanych imprezowiczów pod swoimi oknami.

Czwartkowa sesja radnych, podczas której między innymi głosowano w sprawie picia po prawej stronie Wisły, była bardzo gorąca. Kilka tygodni temu radni zagłosowali za spożywaniem alkoholu po lewej stronie Wisły, na bulwarach wiślanych. Wtedy nikt nie protestował. Dlaczego tym razem pojawił się problem?

Ostatnio pisaliśmy na temat skarg mieszkańców Powiśla, którzy w każdy weekend, odkąd zrobiło się ciepło, muszą toczyć batalię z imprezowiczami, którzy piją, śmiecą, a nawet sikają pod oknami.

Czytaj więcej: Tysiące imprezowiczów znad Wisły sikają im pod oknami. Smród - nie do zniesienia. 'Sikaliście od urodzenia pod oborą i tak wam zostało?'

Jest armagedon

I ten temat pojawił się podczas czwartkowej sesji. Wypowiadała się m.in. Elżbieta Sobiczewska, przedstawicielka wspólnoty mieszkaniowej z kamienicy przy al. 3 Maja na Powiślu, która mieści się tuż obok sklepu, w którym bywalcy bulwarów zaopatrują się w alkohol. - Nie macie pojęcia, jak wygląda spożywanie alkoholu w na bulwarach. Jakość życia? Nieprawdopodobnie nam ją podnieśliście. Jest armagedon! – mówiła.

Radni PO, którzy byli za zniesieniem prohibicji na plaży przy moście Poniatowskiego przekonywali, że Poniatówka to miejsce, gdzie rodziny z dziećmi mogą przyjść i zapalić grilla.

Sobiczewska przekonywała jednak, że to wcale nie jest grillowanie. - Oni wrzeszczą. Nie ma przespanej nocy z piątku na sobotę. Do siódmej, ósmej rano śpiew - mówiła i dodała: Wydaje się wam, że ludzie grzecznie z bulwarów jadą do domu? Nie. Przenoszą się pod sklepy, gdzie sprzedawany jest alkohol. Jak chcecie dopuścić picie na Poniatówce, to zamknijcie sklepy w promieniu kilometra i może oni wtedy rzeczywiście wrócą.

Zwiększenie dostępności alkoholu - niewskazane

Radni PiS przekonywali z kolei, by w ogóle wprowadzić w Warszawie zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. -  Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapewnić mieszkańcom okolicznym porządku i bezpieczeństwa, to zwiększanie dostępności alkoholu w przestrzeni publicznej jest niewskazane - mówił radny PiS, Dariusz Figura.

Gdzie można pić po prawej stronie WisłyGdzie można pić po prawej stronie Wisły Miasto st. Warszawa

Ostatecznie radni zagłosowali za spożywaniem alkoholu po prawej stronie Wisły, na Poniatówce. Aż 17 radnych zagłosowało jednak przeciwko. Uchwała wejdzie w życie za około miesiąc. Z kolei już od 20 kwietnia można legalnie spożywać alkohol na bulwarach wiślanych po lewej stronie Wisły.

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o: