Burzliwa sesja rady miasta o piciu nad Wisłą. "Jest armagedon!". W końcu zdecydowali

W czwartek radni Warszawy zdecydowali - na plaży przy moście Poniatowskiego również będzie można spożywać alkohol. Dyskusja była jednak burzliwa. Mieszkańcy mają dość pijanych imprezowiczów pod swoimi oknami.

Czwartkowa sesja radnych, podczas której między innymi głosowano w sprawie picia po prawej stronie Wisły, była bardzo gorąca. Kilka tygodni temu radni zagłosowali za spożywaniem alkoholu po lewej stronie Wisły, na bulwarach wiślanych. Wtedy nikt nie protestował. Dlaczego tym razem pojawił się problem?

Ostatnio pisaliśmy na temat skarg mieszkańców Powiśla, którzy w każdy weekend, odkąd zrobiło się ciepło, muszą toczyć batalię z imprezowiczami, którzy piją, śmiecą, a nawet sikają pod oknami.

Czytaj więcej: Tysiące imprezowiczów znad Wisły sikają im pod oknami. Smród - nie do zniesienia. 'Sikaliście od urodzenia pod oborą i tak wam zostało?'

Jest armagedon

I ten temat pojawił się podczas czwartkowej sesji. Wypowiadała się m.in. Elżbieta Sobiczewska, przedstawicielka wspólnoty mieszkaniowej z kamienicy przy al. 3 Maja na Powiślu, która mieści się tuż obok sklepu, w którym bywalcy bulwarów zaopatrują się w alkohol. - Nie macie pojęcia, jak wygląda spożywanie alkoholu w na bulwarach. Jakość życia? Nieprawdopodobnie nam ją podnieśliście. Jest armagedon! – mówiła.

Radni PO, którzy byli za zniesieniem prohibicji na plaży przy moście Poniatowskiego przekonywali, że Poniatówka to miejsce, gdzie rodziny z dziećmi mogą przyjść i zapalić grilla.

Sobiczewska przekonywała jednak, że to wcale nie jest grillowanie. - Oni wrzeszczą. Nie ma przespanej nocy z piątku na sobotę. Do siódmej, ósmej rano śpiew - mówiła i dodała: Wydaje się wam, że ludzie grzecznie z bulwarów jadą do domu? Nie. Przenoszą się pod sklepy, gdzie sprzedawany jest alkohol. Jak chcecie dopuścić picie na Poniatówce, to zamknijcie sklepy w promieniu kilometra i może oni wtedy rzeczywiście wrócą.

Zwiększenie dostępności alkoholu - niewskazane

Radni PiS przekonywali z kolei, by w ogóle wprowadzić w Warszawie zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. -  Jeżeli nie jesteśmy w stanie zapewnić mieszkańcom okolicznym porządku i bezpieczeństwa, to zwiększanie dostępności alkoholu w przestrzeni publicznej jest niewskazane - mówił radny PiS, Dariusz Figura.

Gdzie można pić po prawej stronie WisłyGdzie można pić po prawej stronie Wisły Miasto st. Warszawa

Ostatecznie radni zagłosowali za spożywaniem alkoholu po prawej stronie Wisły, na Poniatówce. Aż 17 radnych zagłosowało jednak przeciwko. Uchwała wejdzie w życie za około miesiąc. Z kolei już od 20 kwietnia można legalnie spożywać alkohol na bulwarach wiślanych po lewej stronie Wisły.

Co sądzisz na ten temat? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Jedziesz rowerem i nagle... gdzie się podziała droga? Takich miejsc w Warszawie jest mnóstwo [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (76)
Burzliwa sesja rady miasta o piciu nad Wisłą. "Jest armagedon!". W końcu radni zdecydowali
Zaloguj się
 • xsawer

  Oceniono 60 razy 40

  No ta, bo kulsoństwo zamiast pilnować spokoju pilnuje schodów do nieba.

 • Jarek Witkowski

  Oceniono 32 razy 22

  Kiedy jest brak dobrych obyczajów wprowadza się głupie prawo. Skoro sikają publicznie znaczy się brak wystarczającej liczby ubikacji publicznych albo monitoring do bani. Obejrzało by kilku swoje występy w Internecie i zaczęliby się uczyć pić, szcz... i mordę drzeć

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 39 razy 21

  Jak zwykle, dwa największe problemy Polski to: alkoholizm i katolicyzm.

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 55 razy 13

  To naprawdę smutne, że dla większości Polaków jedynym sensem istnienia, jest schlanie się w weekend.

 • Łukasz Piaskowski

  Oceniono 31 razy 11

  Dzisiaj w Paryżu nad Sekwaną widziałem tysiące osób pijących wino piwo siedząc na trawie lub chodniku. Nie widziałem ani jednego policjanta któremu by to przeszkadzało.... Jesteśmy jakimś zapyziałym pierdziszewem skoro debatuje się u nas o takich sprawach...

 • bioder65

  Oceniono 44 razy 10

  Polacy najlepiej potrafią chlać i fałszywie się modlić.Zdziczenie całkowite.

 • arwena2010

  Oceniono 48 razy 6

  a gdzie młodzi maja pić? Pod kościołem? Zawsze jest problem,a wystarczy wysłać do sklepu kontrol- jeżeli sprzedają alkohol pijanym( a sprzedają bo trzeźwi o 3 w nocy nie kupują piwa)-to jest na to i paragraf i grożba odebrania koncesji.

 • riki_i

  Oceniono 10 razy 4

  A ten palancik z aparatem fotograficznym jeżdżący na rowerku, to co teraz zrobi? Chyba zawału dostanie. Całe lata słał donosy do straży miejskiej, że ktoś piwo wypił, a tu mu przeglosowuja, że można pić legalnie! Skandal, Panie, skandal!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX