RMF FM: Patryk Jaki kandydatem PiS na prezydenta Warszawy

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta stolicy - tak nieoficjalnie dowiedział się Robert Mazurek, dziennikarz RMF FM. Jego informator zapewnił, że to "pewne na 90 proc.".

Patryk Jaki ma być kandydatem partii rządzącej w nadchodzących wyborach na prezydenta Warszawy. Nieoficjalnie z dwóch różnych źródeł dowiedział się tego Robert Mazurek, dziennikarz RMF FM.

Wiceminister sprawiedliwości nie należy do PiS, tylko do Solidarnej Polski swojego szefa, Zbigniewa Ziobry.

"Już nic się nie zmieni"

- To pewne na 90 proc. - przekonywał Mazurka jeden z rozmówców ze ścisłych władz PiS. Drugi zaznaczał, że "już nic się nie zmieni". Ostateczną decyzję ma podjąć Komitet Polityczny PiS.

Patryk Jaki zasiada w Sejmie od 2011 r. (dostał się tam z list PiS). Zastępcą szefa resortu sprawiedliwości został w 2015 r. Od 2017 r. jest przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Kiedy wybory samorządowe?

Nie wiadomo jeszcze, w jakim terminie odbędą się wybory samorządowe. Zgodnie z ogłoszeniem Państwowej Komisji Wyborczej premier musi zarządzić przeprowadzenie wyborów samorządowych pomiędzy 16 lipca a 16 sierpnia.

PKW podaje też, że możliwe są trzy terminy: niedziela 21 października, 28 października lub 4 listopada. Spośród tych dni tylko 21 października będzie niedzielą wolną od handlu.  CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Weźmiesz udział w wyborach na prezydenta Warszawy? Na kogo będziesz głosował(a) i dlaczego? Pisz na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o: