RMF FM: Patryk Jaki kandydatem PiS na prezydenta Warszawy

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta stolicy - tak nieoficjalnie dowiedział się Robert Mazurek, dziennikarz RMF FM. Jego informator zapewnił, że to "pewne na 90 proc.".

Patryk Jaki ma być kandydatem partii rządzącej w nadchodzących wyborach na prezydenta Warszawy. Nieoficjalnie z dwóch różnych źródeł dowiedział się tego Robert Mazurek, dziennikarz RMF FM.

Wiceminister sprawiedliwości nie należy do PiS, tylko do Solidarnej Polski swojego szefa, Zbigniewa Ziobry.

"Już nic się nie zmieni"

- To pewne na 90 proc. - przekonywał Mazurka jeden z rozmówców ze ścisłych władz PiS. Drugi zaznaczał, że "już nic się nie zmieni". Ostateczną decyzję ma podjąć Komitet Polityczny PiS.

Patryk Jaki zasiada w Sejmie od 2011 r. (dostał się tam z list PiS). Zastępcą szefa resortu sprawiedliwości został w 2015 r. Od 2017 r. jest przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

Kiedy wybory samorządowe?

Nie wiadomo jeszcze, w jakim terminie odbędą się wybory samorządowe. Zgodnie z ogłoszeniem Państwowej Komisji Wyborczej premier musi zarządzić przeprowadzenie wyborów samorządowych pomiędzy 16 lipca a 16 sierpnia.

PKW podaje też, że możliwe są trzy terminy: niedziela 21 października, 28 października lub 4 listopada. Spośród tych dni tylko 21 października będzie niedzielą wolną od handlu.  CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Weźmiesz udział w wyborach na prezydenta Warszawy? Na kogo będziesz głosował(a) i dlaczego? Pisz na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Więcej o:
Komentarze (54)
RMF FM: Patryk Jaki kandydatem PiS na prezydenta Warszawy
Zaloguj się
 • extrafresh

  Oceniono 53 razy 49

  Przychodzi Ziobro do apteki
  - Poproszę czopek.
  - Jaki?
  - Może być!

 • batura3

  Oceniono 38 razy 34

  Pissowski słoik prezydentem mojego:) miasta?? - NEVER

 • todeskult

  Oceniono 23 razy 19

  PiSowski dresik przebrany w garniturek, do PiSiej budy won!!!

 • smarekdarek

  Oceniono 20 razy 18

  To było wiadome, odkąd Jaki jest w komisji badającej reprywatyzację kamienic, że tak będzie się lansował w celu zdobycia poparcia.

 • zdzich02

  Oceniono 14 razy 14

  Ja bez żadnego trybu.
  W ramach wyspy demokracji i tolerancji nie można uchwalić w nocy z czwartku na piątek, że prezydentem Warszawy jest Jaki? Przecież zamiast organizować wybory można zaoszczędzone pieniądze przekazać muchomorowi z Torunia.
  Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili: Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy

 • olsen64

  Oceniono 14 razy 14

  Co ma wspólnego opolski dresiarz z Warszawą? Nie lepiej byłoby wystawić jakiegoż nurka z Brzeskiej? Będzie bardziej klimatycznie i wesoło, a efekt taki sam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX