27-latek odebrał pizzę od dostawcy. Zamiast zapłacić... wyciągnął maczetę

Mateusz M. miał zapłacić prawie 70 zł za pizzę, którą zamówił na ul. Wyszogrodzką na Targówku. Zamiast tego 27-latek wyciągnął przedmiot przypominający maczetę i powiedział dostawcy, żeby "odpuścił".

27-letni mieszkaniec Targówka zamówił pizzę. Kiedy przyszło do płacenia, zamiast wręczyć dostawcy prawie 70 zł, wyciągnął przedmiot przypominający maczetę. Powiedział 23-latkowi, żeby "odpuścił" i sobie poszedł, grożąc uszkodzeniem ciała.

Wszystko wydarzyło się na klatce schodowej bloku przy ul. Wyszogrodzkiej. Policja była wcześniej na miejscu, sprawdzając zawiadomienie o wybiciu szyby w drzwiach na klatce schodowej i zniszczeniu kamery monitoringu.

Znaleźli go po kilkunastu minutach

Do funkcjonariuszy podszedł dostawca pizzy, który opowiedział o tym, co go spotkało. Już kilkanaście minut później w rejonie Parku Bródnowskiego policjanci zatrzymali opisanego przez 23-latka mężczyznę. Znaleźli przy nim także niebezpieczne narzędzie.

Mateusz M. usłyszał zarzuty zmuszania do określonego zachowania, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech i zniszczenia mienia - za to grozi mu do pięciu lat więzienia. Decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem.

Byłeś świadkiem niebezpiecznego wydarzenia? Pisz na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Pomalowali pomnik czerwoną farbą. "Dekomunizujemy przestrzeń publiczną na własną rękę"

Więcej o:
Komentarze (34)
Targówek. Odebrał pizzę od dostawcy. Zamiast zapłacić... wyciągnął maczetę
Zaloguj się
 • Jan Kowalski

  Oceniono 14 razy 14

  Moim zdaniem za dużo jest głaskania po tyłku tego typu chuliganów. Niby tylko pogroził, niby nic się nie stało, został objęty dozorem i nadal jest na wolności. To nie tak powinno być - zamówił pizzę i nie zapłacił, dokonał w dodatku rozboju grożąc niebezpiecznym narzędziem. Za to powinien być z miejsca areszt (jak brakuje miejsc to chociaż tygodniowy) i publikacja wizerunku w lokalnych mediach. O gdyby była taka kara żaden Sebix nie odważyłby się pomyśleć o tym, że może nie zapłacić za pizzę. No ludzie...

 • borsuk07

  Oceniono 10 razy 10

  takiego bandziora - nadzorem a to jakim ? konkretnie. będzie miał dojście do dostawcy ?

 • endriu641

  Oceniono 9 razy 9

  Policyjny dozór, grubo.

 • zz1026

  Oceniono 7 razy 7

  to juz podchodzi pod rozboj
  no ale laskawy prokurator zaproponuje wyrok w zawieszeniu gosciu sie zgodzi i potem dalej bedzie chodzil z maczeta
  czemu w tym kraju wymiar sprawiedliwosci tak poblaza takim degeneratom?

  co lepsze gdyby pizzerman zaczal sie bronic i wyciagnal noz i odzyskal pizze to juz prokurator by nie byl taki poblazliwy wtedy by pizzerman na wlasnej skorze sie przekonal jaki wymiar sprawiedliwosci jest surowy

 • luzuj

  Oceniono 7 razy 7

  Pierwszą procedurą w takim przypadku powinna być sterylizacji - żeby się przypadkiem nie rozmnożył. I piszę to całkiem poważnie.

 • cjk.5004

  Oceniono 31 razy 7

  Wyszedł zapewne z mszy i posłuchał wskazówek księdza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX