Nie mają pieniędzy na pomnik Lecha Kaczyńskiego. Wydali za dużo na "smoleński"

Budowa pomnika Lecha Kaczyńskiego napotkała na problemy. Okazuje się, że brakuje na nią pieniędzy. Wszystko przez to, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej pochłonął więcej środków, niż się spodziewano.

O braku pieniędzy poinformował Marek Suski, skarbnik komitetu zajmującego się pomnikami smoleńskimi, w rozmowie z RMF24.pl.

Nie ma pieniędzy na pomnik Kaczyńskiego

Marek Suski zdradził, że na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego, który ma stanąć przy budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa, potrzebne będzie około 1,5 miliona złotych. - No i trochę brakuje - przyznaje Suski. 

Wytłumaczył również, że braki w komitetowym budżecie wynikają z tego, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej pochłonął więcej niż początkowo się spodziewano. Na jego budowę wydano prawie pięć milionów złotych.

W tym momencie Komitet Społeczny Budowy Pomników: ŚP. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku zbiera pieniądze na kontynuację budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego - zbierane są datki i sprzedawane cegiełki.

Skarbnik komitetu nie ma wątpliwości, że pieniądze uda się zebrać. Dodaje również, że jeśli będzie ich więcej niż potrzeba na budowę pomnika Kaczyńskiego, komitet zbuduje kolejny pomnik - tym razem w innym mieście. 

Zobacz także:  Idą jak burza! Smoleński jeszcze nie odsłonięty, a już zaczęli budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]

Ochrona pomnika smoleńskiego

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej, który odsłonięto 10 kwietnia tego roku, pilnuje policja. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że funkcjonariusze są tam przez całą dobę. 

- Biorąc pod uwagę liczne sygnały dotyczące możliwych zachowań o charakterze chuligańskim policjanci pełnią m.in. służby na placu Piłsudskiego. U podstaw tej decyzji znajduje się analiza zagrożeń właściwa dla Komendy Rejonowej Policji - tłumaczy kom. Marczak w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Marek Suski w rozmowie z RMF24.pl zdradził, że Komitet planuje powołać specjalną społeczną wartę, która będzie pilnować pomnika ofiar. 

Pomnik Lecha Kaczyńskiego

Projekt pomnika Lecha Kaczyńskiego stworzyli Stanisław Szwechowicz i Jan Raniszewski. Jest to sylwetka byłego prezydenta umieszczona na cokole.

W marcu tego roku Jacek Sasin zdradził, że rzeźba będzie wykonana z brązu, a jej wielkość ma być podobna do rzeźby marszałka Józefa Piłsudskiego. Jej odsłonięcia można spodziewać się jesienią tego roku.

Co myślisz o pomniku Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnejna Facebooku. 

Ludzie "walczą" z barierkami w centrum Warszawy. Są wściekli. "To jakieś wariactwo" [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (101)
Pomniki smoleńskie. Pomnik Lecha Kaczyńskiego w Warszawie
Zaloguj się
 • pissklamie

  Oceniono 44 razy 44

  I jak tu nie parskac śmiechem😂
  Pissdzielce nawet nie potrafią zbudować pomnika swojemu wodzowi.
  Suski idź na fuche zrób parę peruk i kasa się znajdzie.

 • czechy11

  Oceniono 32 razy 32

  Oszabruje się budżet państwa jak to na PiSzw zwyczaju i pieniądze na zbożny cel się znajda. A może Caritas wybuduje?

 • puszka-3

  Oceniono 28 razy 28

  Ten Pomnik Smoleński to najdroższe w Polsce schody do ....no właśnie do czego ?
  To ile będzie kosztowała rozbiórka tych schodków?

 • adamjh

  Oceniono 27 razy 25

  1,5mil ... stac ich .. to tylko 33000 porcji osmiorniczek!

 • def11

  Oceniono 22 razy 22

  Od czego budżet państwa, Spółki Skarbu Państwa czy Polska Fundacja Narodowa ?
  Poprzez liczne układy, fundacje i dotacje celowe, dadzą radę :)

  PS. A choćby i Fundacja Czartoryskich nie czuje się zobowiązana ..? :)

 • nawasaqi

  Oceniono 20 razy 20

  Co za problem dostali wszyscy premie od małego to niech na pomnik się sami zrzucają...

 • def11

  Oceniono 21 razy 19

  A to już wiadomo gdzie prezes kazał nagrody "zwrócić" :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX