Nie mają pieniędzy na pomnik Lecha Kaczyńskiego. Wydali za dużo na "smoleński"

Budowa pomnika Lecha Kaczyńskiego napotkała na problemy. Okazuje się, że brakuje na nią pieniędzy. Wszystko przez to, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej pochłonął więcej środków, niż się spodziewano.

O braku pieniędzy poinformował Marek Suski, skarbnik komitetu zajmującego się pomnikami smoleńskimi, w rozmowie z RMF24.pl.

Nie ma pieniędzy na pomnik Kaczyńskiego

Marek Suski zdradził, że na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego, który ma stanąć przy budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa, potrzebne będzie około 1,5 miliona złotych. - No i trochę brakuje - przyznaje Suski. 

Wytłumaczył również, że braki w komitetowym budżecie wynikają z tego, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej pochłonął więcej niż początkowo się spodziewano. Na jego budowę wydano prawie pięć milionów złotych.

W tym momencie Komitet Społeczny Budowy Pomników: ŚP. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku zbiera pieniądze na kontynuację budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego - zbierane są datki i sprzedawane cegiełki.

Skarbnik komitetu nie ma wątpliwości, że pieniądze uda się zebrać. Dodaje również, że jeśli będzie ich więcej niż potrzeba na budowę pomnika Kaczyńskiego, komitet zbuduje kolejny pomnik - tym razem w innym mieście. 

Zobacz także:  Idą jak burza! Smoleński jeszcze nie odsłonięty, a już zaczęli budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]

Ochrona pomnika smoleńskiego

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej, który odsłonięto 10 kwietnia tego roku, pilnuje policja. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że funkcjonariusze są tam przez całą dobę. 

- Biorąc pod uwagę liczne sygnały dotyczące możliwych zachowań o charakterze chuligańskim policjanci pełnią m.in. służby na placu Piłsudskiego. U podstaw tej decyzji znajduje się analiza zagrożeń właściwa dla Komendy Rejonowej Policji - tłumaczy kom. Marczak w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Marek Suski w rozmowie z RMF24.pl zdradził, że Komitet planuje powołać specjalną społeczną wartę, która będzie pilnować pomnika ofiar. 

Pomnik Lecha Kaczyńskiego

Projekt pomnika Lecha Kaczyńskiego stworzyli Stanisław Szwechowicz i Jan Raniszewski. Jest to sylwetka byłego prezydenta umieszczona na cokole.

W marcu tego roku Jacek Sasin zdradził, że rzeźba będzie wykonana z brązu, a jej wielkość ma być podobna do rzeźby marszałka Józefa Piłsudskiego. Jej odsłonięcia można spodziewać się jesienią tego roku.

Co myślisz o pomniku Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnejna Facebooku. 

Ludzie "walczą" z barierkami w centrum Warszawy. Są wściekli. "To jakieś wariactwo" [WIDEO]

Więcej o: