Strażnicy założyli mu blokadę. Kierowca jaguara poradził z nią sobie tak, że trafił na policję

Strażnicy miejscy, którzy patrolowali warszawską Ochotę, zauważyli nieprawidłowo zaparkowanego jaguara. Na koła założono blokadę. Gdy kierowca wrócił, postanowił załatwić sprawę nielegalnie.

O sytuacji poinformowała Straż Miejska w Warszawie na swojej stronie internetowej

Blokada na kołach

Przy ul. Krzyckiego na warszawskiej Ochocie strażnicy miejscy zauważyli nieprawidłowo zaparkowane auto. Samochód marki jaguar stał w miejscu objętym zakazem parkowania, więc strażnicy założyli na jego koła blokadę. 

Kilka godzin później zauważyli ten sam samochód kilkaset metrów dalej - ponownie stał na zakazie. Gdy funkcjonariusze straży miejskiej badali sprawę, do samochodu podeszła kobieta - właścicielka jaguara. Kiedy dowiedziała się, że interwencja dotyczy nieprawidłowego parkowania, szybko się oddaliła. Wróciła po chwili w towarzystwie mężczyzny w średnim wieku. 

Odpowie za kradzież

Okazało się, że to właśnie mężczyzna jeździł tego dnia autem i to on był odpowiedzialny za niezgodny z prawem postój. Do rozwiązania pozostała jeszcze kwestia tego, gdzie podziała się założona przez strażników blokada oraz w jaki sposób kierowca odjechał z ul. Krzywickiego. 

Na miejsce wezwany został patrol policji. Funkcjonariusze otworzyli bagażnik jaguara i znaleźli w nim zaginioną blokadę. Na jaw wyszło, że kierowca postanowił poradzić sobie z karą za nielegalne parkowanie w równie nielegalny sposób - przepiłował blokadę, wrzucił ją od bagażnika i odjechał. 

Mężczyzna został przewieziony do Komendy Rejonowej Policji. Odpowie za kradzież mienia warszawskiej straży miejskiej. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Jak jeżdżę po Warszawie, to...

Więcej o:
Komentarze (50)
Ochota. Blokada na kołach jaguara. Kierowca przepiłował ją i ukradł
Zaloguj się
 • asperamanka

  Oceniono 35 razy 25

  Pewien mój kolega mecenas już sporo lat temu woził ze sobą w aucie akumulatorową wiertarkę z tarczą do cięcia metalu i w ramach prywatnej walki ze strażą miejską zdejmował sobie te blokady, które mu strażnicy regularnie nakładali za parkowanie na kopercie pod jego kancelarią. Chodziło o to, że on byl niepełnosprawny ruchowo i miał identyfikator inwalidy, ale strażnicy uważali, że on nie może stałe stać na tym miejscu gdy jest w pracy bo ono ich zdaniem powinno być „rotacyjne”.

  Tylko że on po pierwsze zawsze dzwonił po strażników i dawał im oficjalnie pięć minut na przejechanie zanim zaczął ciąć, po drugie nigdy nie ciął blokad, a kłódki na nich, żeby szkoda była na tych parę złotych wartości kłódki, a po trzecie blokady zostawiał zawsze na miejscu.

  Zabawa trwała kilka miesięcy i skończyła się oczywiście w sądzie. Szło ostro, bo on dla jaj nękał Ratusz telefonami, że mu przysługuje Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych gdy jedzie do sądu na sprawę w której miasto było po drugiej stronie. Na koniec sąd wyraźnie stwierdził że SM nie może sobie arbitralnie decydować, który inwalida może stać na kopercie i kiedy, ale już i tak szło tylko o satysfakcję, bo mecenas zdążył wynająć sobie kancelarię gdzie indziej z miejscem parkingowym. ;-)

 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 21

  Nie zdążył na złomie opchnąć. Kociak trochę paliwa żre. By się przydało parę dodatkowych groszy.

 • lese_majeste

  Oceniono 18 razy 14

  jaguarami też jeżdżą głupki, zamiast wyrzucić choćby do Wisły, to woził w bagażniku

 • mr_gm

  Oceniono 13 razy 11

  Ten facet jest jakiś niekumaty, bo blokady wrzuca się do żółtego pojemnika z napisem - metale tworzywa sztuczne'

 • citisus

  Oceniono 10 razy 8

  Jaka kradzież ???
  Przecież przyczepili mu ją do samochodu....

 • nygga

  Oceniono 18 razy 8

  zakładanie blokad to debilizm.
  niech mi ktoś wyjaśni sens blokowania pojazdu, który stoi w miejscu niedozwolonym?
  w innych krajach świata radzą sobie z problemem

 • justas32

  Oceniono 7 razy 7

  Amator - PIS kradnie miliony i nikt nawet okiem nie mrugnie ...

 • Gabriel Olszewski

  Oceniono 9 razy 7

  Dlatego najlepsze są lawety,blokady wymyślil pacjent szpitala psychiatrycznego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX