Huk, czerwona łuna i rozbłysk. Niepokojące zjawisko nad Warszawą. "UFO?" [WIDEO]

W piątek rano w internecie pojawiły się filmy pokazujące niepokojące zjawisko na niebie. Czerwona łuna, błysk i przerażający dźwięk - tak opisują to warszawiacy, którzy je zauważyli.

Jedno z nagrań wysłała do nas czytelniczka, pani Martyna. Nagrała je w piątek w okolicach Śródmieścia w Warszawie chwilę po godzinie 8.

Dziwne zjawisko na niebie

"Jadąc na zajęcia, zobaczyłam coś niezwykłego na niebie. Coś rozbłysło nad Śródmieściem wydając dziwne dźwięki i zniknęło" - napisała. 

Na wideo widać czerwonawą łunę, która po chwili rozbłyska. W tle rozchodzi się niepokojący dźwięk przypominający wybuch, a później pisk. 

Podobną wiadomość dostaliśmy od pana Stanisława, który mieszka przy ul. Chmielnej w Warszawie. "Coś strasznie dzisiaj huczało za oknem i kiedy wyjrzałem przez okno zobaczyłem różowe (?) rozbłyski. Czy odbywają się jakieś ćwiczenia wojskowe dzisiaj?" - pyta pan Stanisław.

Dodaje, że podobne doświadczenie miał jego znajomy, dziennikarz Zbigniew Urbański, który jechał po godz. 8 do Nadarzyna. Wideo umieścił na Facebooku. 

Dziwne wyładowanie zauważył też dziennikarz pogodowy Bartek Jędrzejak. "Myślałem, że nic mnie już w życiu nie zaskoczy. Myślałem, że znam wszystkie zjawiska pogodowe i ta nie ma przede mną tajemnic. Tymczasem w samym centrum miasta, w chmurach jakieś SZALEŃSTWO! Widzę to pierwszy raz w życiu. Burza? Słoneczne eksplozje? Smog? Obcy? Ufo?" - pisze na Instagramie.

 

Co to jest?

Okazuje się, że Warszawa to nie jedyne miejsce, w którym było widać wyładowanie. Zaobserwowali je również mieszkańcy Krakowa i Radomia. Nikt nie wie, co to może być. 

Piotr Stanisławski autor bloga Crazy Nauka mówi w rozmowie z Infowire.pl, że jemu zjawisko kojarzy się z wybuchem. 

- Coś wybuchło... chyba. Nagrania pokazują falę uderzeniową rozchodzącą się wokół chmury. Moja pierwsza myśl to oczywiście było skojarzenie z Czelabińskiem, z tym meteorytem, który na Syberii uderzył w ziemię, ale przede wszystkim wybuchł w powietrzu, w atmosferze - mówi Stanisławski. 

Dodaje, że trudno z całą pewnością odpowiedzieć na pytanie, co to było, ponieważ na niebie były chmury, które wszystko zasłaniają. 

- Możliwości jest dużo. Czasem potrzeba kilku godzin lub nawet dni, aby wszystko przeanalizować i ustalić, co to było - mówi bloger. 

Dziwne zjawisko na niebie: fake?

Nagrania bez wątpienia się enigmatyczne i niepokojące. Budzą jednak również pewne wątpliwości, co do ich autentyczności. Można zauważyć bowiem, że dźwięk towarzyszący nagraniu z warszawskiego Śródmieścia i drogi na Nadarzyn jest identyczny. Niektórzy spekulują, że nagrania pokazujące dziwne zjawisko na niebie to część jakiejś tajemniczej kampanii reklamowej lub akcji. 

Filmy wysłaliśmy do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej z prośbą o komentarz. 

- Naszym specjalistom wydaje się na 90 procent, że jest to wytwór animacji komputerowej. Nie możemy tego jednak potwierdzić z całą pewnością - mówi rzeczniczka IMGW, Katarzyna Bieniek.

Zauważyłeś to zjawisko w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Więcej o: