To nie będzie dla Warszawy łatwy weekend. W sobotę i niedzielę biegi i przemarsze [UTRUDNIENIA]

Dwa biegi i dwa przemarsze - to czeka warszawiaków już w najbliższy weekend. Zobaczcie, gdzie w sobotę i niedzielę nie przejedziecie. Trzeba liczyć się z objazdami i zmianami w komunikacji miejskiej

Najbliższy weekend w Warszawie upłynie pod znakiem biegów ulicznych i przemarszów. Miasto ostrzega - będą zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej.

Reebok Powerun by Runmageddon

W sobotę 14 kwietnia między 9 a 15 odbędzie się Reebok Powerun by Runmageddon. Będą utrudnienia dla pieszych i rowerzystów na bulwarach wiślanych.

Zamknięte dla samochodów będą m.in. ulice Bednarska i Podwale. Miasteczko biegowe, start i meta imprezy będą zlokalizowane w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

Zawodnicy będą startowali w kilkuosobowych grupach co 15 minut w godz. 9-13.45. Trasa biegu będzie prowadziła chodnikiem i drogą dla rowerów wzdłuż ul. Wybrzeże Gdańskie (od ul. Sanguszki do Grodzkiej) - przejściem podziemnym pod Wisłostradą na wysokości Zamku Królewskiego - drogą dla rowerów i bulwarami nad Wisłą do plaży Żoliborz i z powrotem do Centrum Nauki Kopernik - drogą dla rowerów wzdłuż ul. Wybrzeże Kościuszkowski (na odcinku Centrum Nauki Kopernik - Bednarska) - przejściem podziemnym pod Wisłostradą na wysokości ul. Bednarskiej - przez Skwer Radiowej Rodziny Matysiaków - ul. Bednarską - ul. Krakowskie Przedmieście - przez pl. Zamkowy - ul. Podwale - ul. Nowomiejską - ul. Mostową - ul. Boleść - ul. Rybaki.

Od piątku 13 kwietnia od godz. 22 do soboty 14 kwietnia do godz. 24 zamknięty będzie ruch w kierunku Wisłostrady na ul. Sanguszki od Zakroczymskiej do Wybrzeża Gdańskiego. Natomiast w dniu imprezy w godz. 8.30-15.30 zamknięte będą ulice: Bednarska, Mostowa, Podwale, Dobra, Sowia i Furmańska (policja w miarę możliwości będzie przepuszczała pojazdy).

Ponadto, w sobotę 14 kwietnia będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T-24) na ulicach: Bednarska (od ul. Dobrej), Podwale (rejon skrzyżowania z ul. J. Kilińskiego) oraz Boleść i Mostowa.

Bieg SGH

W niedzielę 15 kwietnia w godz. 10-14 na ulice Mokotowa wybiegną uczestnicy Biegu SGH. W czasie imprezy zamknięta będzie ul. Stefana Batorego oraz zwężone po jednym pasie ul. Puławska i al. Niepodległości.

Start biegów (impreza to biegi na trzech trasach różniących się długością) na ul.  Batorego na wysokości Klubu Stodoła. Ulica od al. Niepodległości do ul. Waryńskiego będzie zamknięta dla ruchu od godz. 4 w nocy.

O godz. 10 wystartują uczestnicy biegu na 5 km i pobiegną ulicami: Batorego - Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) - Puławska (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa; uwaga: utrudniony będzie wyjazd z niektórych ulic poprzecznych) - Odyńca - Tyniecka - Szarotki - Krasickiego - Goszczyńskiego - al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) - Madalińskiego - Króżańska - Ligocka - al. Niepodległości do mety w Ogrodach Rektorskich SGH.

O godz. 11.15 wystartuje Bieg dla Dzieci. Jego trasa będzie prowadziła ulicami: Batorego - Wiśniowa - Rakowiecka (prawy skrajny pas w kierunku al. Niepodległości) - al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum).

Natomiast o godz. 12 rozpocznie się bieg na 10 km. Jego uczestnicy przebiegną dwukrotnie ulicami: Batorego - Waryńskiego (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) - Puławska (prawy skrajny pas jezdni w kierunku Mokotowa) - Odyńca - Tyniecka - Szarotki - Krasickiego - Goszczyńskiego (w drugim okrążeniu biegacze pobiegną ul. Krasickiego do ul. Odyńca) - al. Niepodległości (prawy skrajny pas jezdni w kierunku centrum) - Madalińskiego - Króżańska - Ligocka (w drugim okrążeniu z pominięciem tych ulic) - al. Niepodległości.

Autobusy linii: 119, 138 i 168 pojadą do Trasy Łazienkowskiej i dalej al. Niepodległości. Linia 167 będzie kursowała Trasą Łazienkowską. Autobusy linii 141 i 172 pojadą w kierunku P+R Al. Krakowska, CH Blue City ul. Malczewskiego, a w kierunku Witolin, Sadyba ul. Woronicza. Natomiast linia 195 w kierunku Rakowiecka-Sanktuarium będzie jeździła objazdem Trasa Łazienkowska - al. Niepodległości, a wróci ul. Woronicza. W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Puławską (jezdnia w kierunku Mokotowa) i al. Niepodległości (jezdnia w kierunku centrum) autobusy linii 174 i 700 (tylko w  kierunku Rondo ONZ, Dw. Centralny) zostaną skierowane na objazd ul. Malczewskiego do ul. Puławskiej, a linii 222 (tylko w  kierunku Spartańska) pojadą al. Niepodległości. 

Marsz Świętości Życia

W niedzielę 15 kwietnia w godz. 12 - 13 z Pragi na Stare Miasto przejdzie XIII Marsz Świętości Życia. Marsz wyruszy ok. południa sprzed katedry św. Floriana i przejdzie ulicami: al. Solidarności - Most Śląsko-Dąbrowski - al. Solidarności na pl. Zamkowy. Tutaj ok. godz. 12.40 do maszerujących dołączy druga grupa, która wyruszy z katedry św. Jana Chrzciciela. Następnie cała grupa pójdzie  Krakowskim Przedmieściem do kościoła Świętego Krzyża. Na trasie przemarszu możliwe są czasowe wstrzymania ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Marsz śladem pomników Getta Warszawskiego

Także w niedzielę, o godz. 15 z pl. Zamkowego wyruszy przemarsz ulicami: Podwale - Nowomiejska - Freta - Franciszkańska - Bonifraterska - Muranowska - Stawki - Karmelicka - Edelmana (dawniej: Lewartowskiego) - Zamenhofa pod pomnik Bohaterów Getta.

Bierzecie udział w którymś z wyżej wymienionych wydarzeń? Co myślicie o biegach w mieście? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Centrum Warszawy jak twierdza. Ludzie wściekli, nie mają, jak dojść do pracy

Więcej o: