Policjanci pilnują pomnika smoleńskiego przez całą dobę? Obawiają się chuliganów

Pomnika smoleńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie pilnują policjanci. Funkcjonariusze są tam przez całą dobę. Stołeczna policja tłumaczy, że istnieje obawa, iż monument zostanie zniszczony.

We wtorek odbyło się oficjalne odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Od tego momentu w pobliżu pomnika nieustannie przebywa policja.

Całodobowa ochrona pomnika smoleńskiego

W środę, dzień po odsłonięciu pomnika, nasz reporter udał się na plac Piłsudskiego. Oprócz tłumów warszawiaków i turystów, którzy chcieli obejrzeć go z bliska, byli także funkcjonariusze policji. 

- Jest czterech policjantów - dwóch z przodu pomnika, dwóch - z tyłu  - relacjonował Jacek Stawiany. 

Okazuje się, że obecność funkcjonariuszy nie była chwilowa. Onet.pl informuje, że z nieoficjalnych źródeł dowiedział się, że policjanci pilnują pomnika smoleńskiego przez całą dobę. 

Czytaj także:  Wczoraj nie mogli, przyszli dziś. Zobaczyć pomnik smoleński z bliska. 'Modlą się, pozują na tle pomnika'

"Możliwe zachowania chuligańskie"

Rzecznik stołecznej policji, kom. Sylwester Marczak, nie potwierdza informacji o tym, że policjanci są tam przez 24 godziny na dobę. Tłumaczy jednak, dlaczego policjanci patrolują ten teren.

- Biorąc pod uwagę liczne sygnały dotyczące możliwych zachowań o charakterze chuligańskim policjanci pełnią m.in. służby na placu Piłsudskiego. U podstaw tej decyzji znajduje się analiza zagrożeń właściwa dla Komendy Rejonowej Policji - tłumaczy kom. Marczak w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Stołeczna policja nie precyzuje, skąd napływały sygnały, które miały być powodem do patrolowania okolicy, w której stoi pomnik oraz czego konkretnie dotyczyły.

Jak długo funkcjonariusze będą pilnowali Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej? Rzecznik KSP nie jest w stanie podać przybliżonej daty - Będzie to uzależnione od dalszych analiz - mówi kom. Marczak.

Jak podaje Onet.pl stołeczna policja nie udziela również informacji na temat tego, ile będzie kosztowała ochrona pomnika, ani czy wiąże się to z przesunięciem mundurowych z innych zadań.

Atak na tablicę smoleńską

W sierpniu 2010 roku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w Warszawie wmurowano tablicę pamiątkową poświęconą ofiarom katastrofy lotniczej, w której 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób. 

Kilka dni po jej odsłonięciu 71-letni mężczyzna rzucił z nią słoikiem z fekaliami. Mężczyzna został zatrzymany, a tablica wyczyszczona. 

Myślisz, że policjanci powinni pilnować Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej przez całą dobę? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Ludzie "walczą" z barierkami w centrum Warszawy. Są wściekli. "To jakieś wariactwo" [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (408)
Pomnik smoleński. Policjanci pilnują pomnika smoleńskiego przez całą dobę
Zaloguj się
 • nicpon007

  Oceniono 214 razy 200

  A co będzie jak gołąb załatwi się na pomnik, aresztują ptaka-"lewaka"?

 • pwiejacz

  Oceniono 145 razy 135

  I na tym polega głupi projekt tego pomnika: schodki które aż zapraszają aby na nie wejść i zrobić sobie focię na szczycie.

 • pingwinxzy

  Oceniono 136 razy 124

  To jest pikuś. Zobaczycie jak pomnik prezydenta wszech czasów i całego wszechświata będzie chroniony.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 128 razy 118

  zawsze tak jest w historii gdy się usiłuje ludzi "uszczęśliwić na sile" jakimś wyimaginowanym bohaterem narodowym... tak czy inaczej ten pomnik długo nie postoi

 • antybiurokrata

  Oceniono 96 razy 88

  Stara Polska tradycja. Jeszcze zza czasów komuny. Leninka w Nowej Hucie też tak musieli przez całą dobę pilnować ale i tak mu nogę z dupy wyrwali dynamitem.

 • def11

  Oceniono 88 razy 82

  Policjanci pilnują samowoli budowlanej, brak operacyjnego rozpoznania czy milicyjna tożsamość ?

  PS. Jak postawią Lecha to PiS wynajmie od NATO samolot AWACS :)

 • bahmat

  Oceniono 88 razy 78

  I na tym polega durnota tej władzy, ale nie wybrali jej krasnoludki tylko takie tępe łby które uwierzyły
  w dziadka Jarka a teraz może zobaczą jakie to" szczęście" - dążą do prawdy i zwycięstwa zobaczą go niebawem w w ławach trybunału Konstytucyjnego tego prawdziwego, nie tego śmiesznego cyrku, który teraz mamy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX