Paraliż Kolei Mazowieckich w Warszawie. "Jeśli nie musicie, nie jedźcie"

W środę rano między stacją Warszawa Centralna a Warszawa Zachodnia doszło do awarii pociągu. Są duże opóźnienia, część pociągów odwołano. "Jeśli nie musicie dziś jechać, to nie jedźcie" - pisze pasażer.

"Jeśli nie musicie dziś jechać, to nie jedźcie. Już ponad dwie godziny siedzę na peronie na Warszawie Zachodniej. Wszystkie pociągi opóźnione. Mój już 130 minut i nie wiadomo kiedy będzie. Brak informacji" - pisze na Facebooku jeden z pasażerów.

Paraliż Kolei Mazowieckich

Rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich, Jolanta Maliszewska, mówi, że między Warszawą Centralną a Zachodnią doszło do poważnej awarii pociągu. 

Przed godz. 10 PKP PLK SA poinformowało, że uszkodzony pociąg został już ściągnięty z torów. O godz. 9.20 ruch został wznowiony. "Defekt spowodował zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na linii średnicowej w Warszawie" - czytamy.

PKP PLK SA podaje, że ruch powoli się stabilizuje. Rzeczniczka Kolei Mazowieckich zaznacza jednak, że nadal możemy spodziewać się utrudnień. - Są duże opóźnienia pociągów, niektóre z nich zostały odwołane - mówi.

Dodaje, że wszystkie informacje dotyczące utrudnień można znaleźć na stronie internetowej Kolei Mazowieckich.

Opóźnione pociągi KM

Utrudnienia dotyczą linii średnicowej dalekobieżnej (Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia). Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy. 

Problemy mogą mieć także pasażerowie linii Warszawa Lotnisko Chopina - Modlin (odcinek Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna). Pociągi są opóźnione.

Utrudnienia dotyczą także trasy Sierpc - Nasielsk - Tłuszcz.

Po godz. 6 nastąpiła również przerwa w ruchu pociągów na linii Warszawa - Dęblin. Obecnie pojazdy kursują drogą okrężną przez Górę Kalwarie z pominięciem wszystkich stacji i przystanków na odcinku Pilawa – Warszawa Zachodnia.

Koleje Mazowieckie informują, że szczegółowe informacje o opóźnieniach, odwołanych kursach i objazdach można znaleźć na stronie www.portalpasazera.pl.

Natrafiłeś na utrudnienia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Jak pracują megafonistki z Dworca Centralnego

Więcej o:
Komentarze (33)
Koleje Mazowieckie utrudnienia. KM opóźnione pociągi, odwołane, objazdy. Awaria KM
Zaloguj się
 • Piotr Dymmel

  Oceniono 26 razy 18

  Dzisiaj, wczoraj. Co za różnica? Koleje Mazowieckie mają chyba wpisane w strategię działania stałe opóźnienia i paraliże. Dlaczego wczoraj popołudniowy skład do Żyrardowa miał 30 minut opóźnienia i przyjechał w wersji skróconej? To tylko wiedzą KM. Dno i wodorosty.

 • yenk

  Oceniono 36 razy 14

  Właśnie dlatego wróciłem do samochodu. Korek jest bardziej przewidywalny niż Koleje Mazowieckie. Zimą przeszkadza im śnieg, latem upały, a w pozostałe dni ciągłe awarie. Jednego dnia pociąg ma dwie jednostki, następnego jedną. Do tego dodajmy częste postoje w lesie lub w celu "skomunikowania" przesiadek... nie dzięki... postoję, a właściwie wygodnie sobie posiedzę w samochodzie, przy audiobuku lub muzyce.

 • 1korektor

  Oceniono 30 razy 10

  Jechałem parę razy KM. Skansen. Brud, smród i zacofanie. Na podobnych trasach jeździ SKM. A tam wszystko na odwrót.

 • Aaxa Axxa

  Oceniono 18 razy 8

  trzeba sprywatyzować KM i rozdzielić je na kilka mniejszych spółek, to na pewno rozwiąże problem!

 • dmlek

  Oceniono 6 razy 6

  tragedia, na stronie niepracyzyjne informacje - info o utrudnieniach na trasie wsch-zach a żadnej informacji o trasie z Piaseczne, 0 komunikatów o odwołanym pociągu na stacji, dopiero po 30 minutach 1 komunikat, że kolejny pociąg planowy za 20 minut będzie z 10 minutowym opóźnieniem, po 20 minutach komuniktat, że jednak z 30 minutowym opóźnieniem, czy przyjechał nie wiem już nie czekałem, ogólnie 1,5 godziny w plecy

 • japka_putina

  Oceniono 20 razy 6

  A teraz namówcie mnie do przesiadki z samochodu na kolejkę, która zapewnia nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie podobne przygody. Jak nie parogodzinne, to krótsze, ale ani czasu przybycia do pracy, ani czasu powrotu nigdy nie można być pewnym, nawet w przybliżeniu. Nie znasz dnia ani godziny.

 • takaprawda2015

  Oceniono 13 razy 5

  Pewnie wina TUSKA i PEŁO. Trzeba zagłosować za PiSem. Jak oni będą u władzy takie sytuacje nie będą miały miejsca. Kraj nie będzie w ruinie i wstanie z kolan.

 • frau_1

  Oceniono 4 razy 4

  Portal Pasazera jest zupelnie niewiarygodny. Podaje 8 min spoznienia a w rzeczywistosci maz wsiadl po 70 minutach czekania. Corka nie dotarla na 1 godzine lekcji a P.P podaje, ze nie bylo opoznienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX