Paraliż Kolei Mazowieckich w Warszawie. "Jeśli nie musicie, nie jedźcie"

W środę rano między stacją Warszawa Centralna a Warszawa Zachodnia doszło do awarii pociągu. Są duże opóźnienia, część pociągów odwołano. "Jeśli nie musicie dziś jechać, to nie jedźcie" - pisze pasażer.

"Jeśli nie musicie dziś jechać, to nie jedźcie. Już ponad dwie godziny siedzę na peronie na Warszawie Zachodniej. Wszystkie pociągi opóźnione. Mój już 130 minut i nie wiadomo kiedy będzie. Brak informacji" - pisze na Facebooku jeden z pasażerów.

Paraliż Kolei Mazowieckich

Rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich, Jolanta Maliszewska, mówi, że między Warszawą Centralną a Zachodnią doszło do poważnej awarii pociągu. 

Przed godz. 10 PKP PLK SA poinformowało, że uszkodzony pociąg został już ściągnięty z torów. O godz. 9.20 ruch został wznowiony. "Defekt spowodował zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na linii średnicowej w Warszawie" - czytamy.

PKP PLK SA podaje, że ruch powoli się stabilizuje. Rzeczniczka Kolei Mazowieckich zaznacza jednak, że nadal możemy spodziewać się utrudnień. - Są duże opóźnienia pociągów, niektóre z nich zostały odwołane - mówi.

Dodaje, że wszystkie informacje dotyczące utrudnień można znaleźć na stronie internetowej Kolei Mazowieckich.

Opóźnione pociągi KM

Utrudnienia dotyczą linii średnicowej dalekobieżnej (Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia). Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy. 

Problemy mogą mieć także pasażerowie linii Warszawa Lotnisko Chopina - Modlin (odcinek Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna). Pociągi są opóźnione.

Utrudnienia dotyczą także trasy Sierpc - Nasielsk - Tłuszcz.

Po godz. 6 nastąpiła również przerwa w ruchu pociągów na linii Warszawa - Dęblin. Obecnie pojazdy kursują drogą okrężną przez Górę Kalwarie z pominięciem wszystkich stacji i przystanków na odcinku Pilawa – Warszawa Zachodnia.

Koleje Mazowieckie informują, że szczegółowe informacje o opóźnieniach, odwołanych kursach i objazdach można znaleźć na stronie www.portalpasazera.pl.

Natrafiłeś na utrudnienia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Jak pracują megafonistki z Dworca Centralnego

Więcej o: