Sąd nie pozostawił złudzeń. Komisja reprywatyzacyjna musi oddać pieniądze Gronkiewicz-Waltz

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji musi oddać Hannie Gronkiewicz-Waltz 9 tys. zł grzywny. Na tę kwotę złożyły się trzy kary, które nałożono na prezydent Warszawy za jej niestawiennictwo na posiedzeniach.

"Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji musi zwrócić prezydent Warszawy trzy razy po 3 tys. zł grzywny" - podał portal Rp.pl. Tak orzekł we wtorek Naczelny Sąd Administracyjny.

Czytaj także:  Patryk Jaki wezwie Hannę Gronkiewicz-Waltz przed komisję. Na nowych zasadach>>>

Komisja nałożyła kary na Hannę Gronkiewicz-Waltz za to, że nie stawiała się na posiedzeniach. Wyroki NSA dotyczą grzywien za niestawiennictwo prezydent na posiedzeniach w sprawie Chmielnej 60, Siennej 29 i Twardej.

- NSA utrzymał w mocy wyroki, które owszem, mówiły, że grzywien nie może płacić osobiście Hanna Gronkiewicz-Waltz, a ma to robić miasto - mówił tymczasem "Gazecie Stołecznej" Sebastian Kaleta, członek komisji. - Rozstrzygnęły też jednak, że stawiennictwo pani prezydent, na której spoczywa obowiązek piastuna organu, jest obowiązkowe. To jest dla nas ważna kwestia - dodał.

Wyższe kary

Niedawno nowelizacja ustawy o komisji wprowadziła zwiększenie kar grzywny. Do 10 tysięcy złotych za pierwsze niestawiennictwo przed komisją weryfikacyjną i do 30 tysięcy za kolejne. Wprowadzono także możliwość zatrzymywania i doprowadzania na rozprawy świadków.

Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawiać się na posiedzeniach komisji reprywatyzacyjnej? Czekamy na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

"Nieudolna próba wybielenia urzędników Lecha Kaczyńskiego". H. Gronkiewicz-Waltz po decyzji komisji reprywatyzacyjnej

Więcej o:
Komentarze (149)
Sąd nie pozostawił złudzeń. Komisja reprywatyzacyjna musi oddać pieniądze Gronkiewicz-Waltz
Zaloguj się
 • optymus58

  Oceniono 141 razy 75

  BRAWO.. nadanie zbyt daleko idacych....sprzecznych z KONSTYTUCJA uprawnien komisji SPOTKALO sie z kategorycznym NIE SADU....
  Piekny policzek wymierzony pisiorom!!!!
  BRAWO!!!!

 • swientyjacenty

  Oceniono 97 razy 59

  Właściwie po tej decyzji Jaki powinien podać się do dymisji, bo oznacza ona nic innego jak to, że Jaki będąc wiceministrem sprawiedliwości nie zna prawa. Jaka partia takie prawo i sprawiedliwość.

 • berek-oberek

  Oceniono 65 razy 47

  Jak się nasz Osioł Naleśnikowy teraz czuje?

 • spyderman2

  Oceniono 57 razy 43

  w tych pisowskich komisjach tylko pensje dla pisiorów są sute, reszta to kabaret. oddajcie pisiory 500 milionów za obrazy

 • obatelwolski

  Oceniono 54 razy 42

  Srebrna się kłania.

 • pissklamie

  Oceniono 57 razy 39

  Bo ten jaki jest niejaki....
  Co ten prostaczek teraz powie?
  Zapewne po raz kolejny coś głupiego bo tylko z takimi wypowiedziami jest on kojarzony przez Polaków.

 • extrafresh

  Oceniono 50 razy 36

  Dresiarz yaki yak nie zabuli odsetki z własnej kieszeni, to się zastanowi następnym razem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX