Burmistrz Włoch odwołany, bo w PiS już mu nie ufają? "Uzasadnienie pisane na siłę"

Głosami radnych PiS, do którego do niedawna sam należał, burmistrz Włoch Michał Wąsowicz został odwołany z funkcji. Teraz rada ma 30 dni na wybór nowego zarządu. Jeśli tego nie zrobi, władzę przejmą komisarze prezydent miasta.

Tak burzliwej sesji rady dzielnicy chyba we Włochach dotąd nie widziano. 9 kwietnia po gorącej dyskusji radni odwołali burmistrza Michała Wąsowicza oraz cały zarząd dzielnicy, a także jego zastępców Jerzego Kowaliszyna i Christiana Młynarka.

O Wąsowiczu pisaliśmy w grudniu, kiedy to jego macierzysta partia Prawo i Sprawiedliwość pozbyła się go ze swoich szeregów. Oficjalnie to skutek "długotrwałego braku lojalności" polityka (tak podano w oświadczeniu podpisanym przez prezesa Zarządu Okręgu Mariusza Kamińskiego).

- Uzasadnienie uchwały jest kuriozalne, pisane na siłę - mówił wtedy Wąsowicz. Jak twierdził, usunięcie go z PiS było pokłosiem wewnętrznej kampanii, jaką prowadzić miał jego współpracownik wiceburmistrz Młynarek.

Dwa tygodnie przerwy

Teraz jednak także on stracił stanowisko. Radni nie wybrali nowego zarządu, a przewodniczący rady Andrzej Krupiński (PiS) ogłosił przerwę w sesji do 24 kwietnia

O odwołanie Wąsowicza i jego zastępców wystąpił klub radnych PiS. "Przykro mi stwierdzić, ale wniosek złożyło PiS pod przewodnictwem mojego zastępcy Christiana Młynarka" - pisał burmistrz w marcu na Facebooku.

Burmistrz od 12 lat

Teraz radni mają 30 dni na wybór nowego zarządu dzielnicy. Jeśli tego nie zrobią, prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz będzie musiała wyznaczyć komisarzy. Zgodnie z prawem, do czasu wyboru nowych władz dzielnicy swoją funkcję dalej będzie pełnił odwołany zarząd.

Wąsowicz burmistrzem Włoch był od wyborów w 2006 r.

Jak oceniasz samorząd swojej dzielnicy? Pisz na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Ludzie "walczą" z barierkami w centrum Warszawy. Są wściekli. "To jakieś wariactwo" [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (9)
Burmistrz Włoch odwołany, bo w PiS już mu nie ufają? "Uzasadnienie pisane na siłę"
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 12 razy 10

  Uf! W pierwszej chwili się wystraszyłem, że długie ramię Kaczora sięga do Italii...

 • justas32

  Oceniono 7 razy 7

  Głosujcie na kogo chcecie - byle nie na Młynarka. To się chłopina przejedzie ... :-)

 • andree111111

  Oceniono 7 razy 5

  Już żreją się między sobą. To wspaniała wiadomość.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 7 razy 1

  Skoro odmienia się mieszkam WE WŁOCHACH (a nie Włoszech bo nie chodzi o Italię) to w tytule jest błąd. Powinno być BURMISTRZ WŁOCHÓW odwołany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX