Błędy na plakatach ofiar katastrofy smoleńskiej. Pierwszy poprawiono, ale już zauważyliśmy kolejny

W ramach obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie pojawiły się plakaty z wizerunkami ofiar. Niestety, na dwóch z nich nazwiska napisano z błędami. Jednostka odpowiedzialna za ich przygotowanie tłumaczy się pośpiechem.

O błędzie na plakacie upamiętniającym jedną z ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem - Przemysława Gosiewskiego - pisaliśmy już dziś rano

Polityk zyskał jedną literę "i" więcej - pod jego wizerunkiem widniało: Przemysław Gosiewskii.

Błąd został poprawiony

Za stworzenie plakatów odpowiedzialne było Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zastępca dyrektora placówki - Zbigniew Szybiński - zapewnił nas, że błąd zostanie natychmiast poprawiony. 

Po południu ponownie udaliśmy się pod Garnizon Warszawa. Błąd został już poprawiony. 

Błąd na plakacie Przemysława Gosiewskiego został już poprawionyBłąd na plakacie Przemysława Gosiewskiego został już poprawiony Fot. Metrowarszawa.pl / Jacek Stawiany

Więcej błędów

Przy okazji wizyty pod Garnizonem, zaczęliśmy przyglądać się innym plakatom. Okazuje się, że literówka wkradła się nie tylko na plakat poświęcony Przemysławowi Gosiewskiemu. 

Błąd zauważyliśmy również na plakacie Aleksandry Natalli-Świat. Polityk została pozbawiona "l" - Aleksandra Natali-Świat - napisano pod wizerunkiem posłanki. 

Błąd na plakacie ofiar smoleńskich na Garnizonie WarszawaBłąd na plakacie ofiar smoleńskich na Garnizonie Warszawa Fot. Metrowarszawa.pl / Jacek Stawiany

We wtorek rano udało nam się ponownie skontaktować z Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zastępca dyrektora Zbigniew Szybiński powiedział, że wiedzą o błędzie i zapewnił, że pracownicy WCEO już pracują nad poprawieniem literówki.

- Te niefortunne błędy wynikają z pośpiechu, w którym wszystko powstaje - tłumaczy Szybiński.

Aleksandra Natalli-Świat była ekonomistką i posłanką na Sejm V i VI kadencji. Zginęła podczas katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. 

Zauważyłeś jeszcze jakieś błędy na plakatach wywieszonych na Garnizonie Warszawa? Masz zdjęcia? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Oto prawda o Smoleńsku. Jarosław Kaczyński zapowiada ją już od lat

Więcej o: