Rocznica katastrofy smoleńskiej. Na ogromnym plakacie z portretami ofiar - błąd

We wtorek 8. rocznica katastrofy smoleńskiej. Na budynku Dowództwa Garnizonu w Warszawie w związku z tym wywieszono portrety ofiar. Niestety, autor tekstu popełnił błąd - w jednym z nazwisk pojawiła się literówka.

Przemysław Gosiewski zyskał jedną "i" więcej. Na plakacie z jego wizerunkiem widnieje: Przemysław Gosiewskii. 

Błąd zauważył nasz dziennikarz Jacek Stawiany. Zastanawia się: wywieszają ogromną płachtę ze zdjęciami ofiar katastrofy. Czy ktoś to w ogóle przeczytał? 

Literówka w nazwiskuLiterówka w nazwisku Aleksandra Supryn

Czy poprawią literówkę?

Plakaty wiszą przy pl. Piłsudskiego, gdzie odbywać się będą uroczystości w związku z 8. rocznicą katastrofy smoleńskiej. Za ich stworzenie odpowiada Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. W rozmowie z Metrowarszawa.pl pracownik centrum mówi, że nic o literówce nie wiedział. Czy błąd zostanie poprawiony?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do rzecznika Wojskowego Centrum Edukacji. Zastępca dyrektora Zbigniew Szybiński zapewnił nas, że błąd zostanie natychmiast poprawiony.

W godzinach popołudniowych ponownie byliśmy w okolicach Dowództwa Garnizonu Warszawa. Błąd na plakacie poświęconym Przemysławowi Gosiewskiemu został już poprawiony. 

Niestety, zauważyliśmy również kolejną pomyłkę. Teraz dotyczy plakatu posłanki Aleksandry Natalli-Świat.

Błąd na plakacie Przemysława Gosiewskiego został już poprawionyBłąd na plakacie Przemysława Gosiewskiego został już poprawiony Fot. Metrowarszawa.pl / Jacek Stawiany

Przemysław Gosiewski był posłem PiS-u na Sejm IV, V i VI kadencji, wiceprezesem Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Co sądzisz o uroczystościach w związku z rocznicami i miesięcznicami smoleńskimi? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Oto prawda o Smoleńsku. Jarosław Kaczyński zapowiada ją już od lat

Więcej o: