Zagapił się i nie wysiadł na swoim przystanku. Ze złości wyżył się na motorniczym

Motorniczy warszawskiego tramwaju został zaatakowany przez pasażera. Mężczyzna spryskał twarz pracownika pojazdu gazem pieprzowym, bo ten nie chciał otworzyć drzwi. Policja nadal poszukuje sprawcy.

Do zdarzenia doszło w piątek w tramwaju linii 6. Jak wynika z relacji świadków oraz ustaleń policji jeden z pasażerów zaatakował motorniczego. 

Zaatakował motorniczego...

Zespół prasowy stołecznej policji potwierdza tę informację. Z ustaleń funkcjonariuszy, którzy zostali wezwali na miejsce, wynika, że między motorniczym tramwaju a pasażerem doszło do utarczki słownej, która zakończyła się atakiem. Pasażer spryskał twarz pracownika tramwaju nieznaną substancją. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że był to gaz pieprzowy. 

Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia. W sprawie nadal trwają czynności, które mają ustalić, kim był.

Policja informuje również, że motorniczemu nie stało się nic poważnego. Gaz podrażnił jedynie oko i ucho mężczyzny. 

... bo nie wysiadł na swoim przystanku

Jak podaje "Stołeczna", z relacji świadków zdarzenia wynika, że pasażer awanturował się, bo nie wysiadł na swoim przystanku. Chciał dojechać w okolice Wisłostrady, ale pomimo iż pojazd się tam zatrzymał, mężczyzna nie wstał z siedzenia. Współpasażerowie mówią, że być może się zamyślił i przegapił swój przystanek.

Gdy zorientował się, że pojechał za daleko, zażądał od motorniczego, aby ten się zatrzymał i otworzył mu drzwi. Jego żądanie nie zostało jednak spełnione. Wtedy miało dojść do przepychanek słownych i ataku gazem pieprzowym. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o:
Komentarze (18)
Zaatakował motorniczego tramwaju. Spryskał go gazem pieprzowym
Zaloguj się
 • ndof

  Oceniono 74 razy 72

  Uprzedzę orłów uważających "a co mu szkodziło otworzyć te drzwi".
  Otóż otwarcie drzwi poza przystankiem może kosztować przewoźnika równe 3 tysiące złotych, a pracownika (kierowcę, motorniczego) utratę pracy. A to tylko w sytuacji, w której wysiadającemu poza przystankiem pasażerowi nic by się nie stało. Gdyby jednak coś, wtedy nikt nie chciałby być na miejscu "uczynnego" kierowcy.

 • sdlghsdghhsidhfg

  Oceniono 57 razy 55

  Znaleźć psychola i opublikować jego zdjęcie! Bo następnym razem może zapomnieć reszty w spożywczym i będzie chciał pobić za to ekspedientkę. Albo weźmie numerek na poczcie, wyjdzie na fajka, kolejka mu przeleci i co zrobi? Popsika wszystkich gazem!
  Normalni ludzie powinni wiedzieć jak wygląda ten świr. Koniec z tym durnym zasłanianiem twarzy!

 • Zenek Mokotów

  Oceniono 30 razy 28

  Dajcie film z monitoringu w tramwaju do prasy i tv i zaraz się znajedzie.

 • Jarek Lipski

  Oceniono 30 razy 24

  Też kiedyś widziałem podobną sytuację kretyn podszedł do kierowcy i zażyczył sobie źeby kierowca zatrzymał się tam gdzie temu idiocie tak pasuje gdy ten się nie zatrzymał to głupek chciał się z nim bić

 • motyw4

  Oceniono 12 razy 6

  Hej! hej! Ułani! Malowane dzieci!!
  Polski my naród, polski ród!
  Królewski szczep piastowy!
  Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!!!
  .
  i tak dalej w tym klimacie...

 • fuentes_g.pl

  Oceniono 9 razy 5

  Polska Walcząca ze wsi Wawrzyszew wybrała się do Centrum. Biedak pogubił się ... Zaorać patologię, która mieszka w pobliżu Huty Warszawa.

 • matatjahu

  Oceniono 9 razy 5

  no tak, babcię za wafelka, albo dziecko za bułkę to w ciagu godziny jest aresztowanko, a narażenie kilkudziesięciu pasażerów na ryzyko śmierci to czas na czynnności. przecież jest zapis monitoringu, opublikować zdjęcie i tyle...ale nie w tym kraju twarz przestępcy jest chroniona, za to ofiary nie maja się jak bronić...

 • jaja-kaczora

  Oceniono 12 razy 4

  na pewno Chlopak z Mlodziezy Wszechpolskiej, a tramwajarz byl cudzoziemcem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX