To miało być zwyczajne zgłoszenie. "Wysłaliśmy dziewczynę na miejsce i... przeżyliśmy szok"

Fatalne warunki to mało powiedziane. Na terenie Długosiodła wolontariusze fundacji działającej na rzecz zwierząt znaleźli chore i wygłodzone psy. Jeden już nie żył.

Informacja o tragicznych warunkach, w jakich przetrzymywane były zwierzęta we wsi Długosiodło, około 80 km od Warszawy, pojawiła się na stronie Fundacji Futrzaki, która działa na rzecz zwierząt. 

"Zgłoszenie, które dostaliśmy miało być zwyczajne - psy przy budach - poprawa warunków. Wysłaliśmy dziewczynę na sprawdzenie... i przeżyliśmy szok" - piszą na stronie członkowie organizacji.

Jeden nie żył

Interwencja wolontariuszy skończyła się w środę wieczorem. Na terenie posesji znaleziono osiem wygłodzonych i schorowanych psów. Jeden już nie żył.

U jednej suczki stwierdzono ciążę. Niestety nie tylko. Zwierzę jest również chore na parwowirozę (zakaźna, zaraźliwa choroba atakująca przede wszystkim psy, choroba może mieć różny przebieg w zależności od szczepu wirusa). Prawdopodobnie pozostałe psy również są chore.

Sprawa w prokuraturze?

Jak informuje fundacja, sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury. Członkowie organizacji występują również o zakaz trzymania zwierząt. Jak piszą, właścicielem psów jest chłopak, który prawdopodobnie z powodów zdrowotnych zaniedbał zwierzęta.

Członkowie fundacji uczulają ludzi, aby zgłaszali policji lub w urzędzie gminy, jak zaobserwują podobne sytuacje. 

Skontaktowaliśmy się z policją w Długosiodle, żeby potwierdzić, że doszło do zdarzenia. Czekamy na odpowiedź.

Widziałeś, jak ktoś znęca się nad zwierzęciem lub trzyma je w złych warunkach? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Dlaczego na tak długim odcinku nie ma ani jednego kosza na śmieci? "Muszę chodzić z kupą w ręku"

Więcej o:
Komentarze (28)
To miało być normalne zgłoszenie. "Wysłaliśmy dziewczynę, żeby to sprawdziła i... przeżyliśmy szok"
Zaloguj się
 • jan.go

  Oceniono 53 razy 47

  No i po ch... trzymasz jak nie lubisz ?

 • spyderman2

  Oceniono 57 razy 43

  zdziadziała polska pod pisim nierządem totalnym - pogarda dla ludzi, dla zwierząt, dla przyrody.

 • kocurimysza

  Oceniono 38 razy 34

  Przywiazac Tego ciula do drzewa bez wody i jedenia , I Taka BLADZI mowi ze jest Katolikiem CHYBA KATEM !!. ZLIKWIDOWAC TAKIE ZARAZKI , POTWORY .

 • Aaxa Axxa

  Oceniono 27 razy 27

  Niestety to jest "stara polska tradycja". Mentalność, że pies jeżeli nie jest głodny, to nie jest wściekły i przez to nie zagraża intruzowi.

 • len_27a

  Oceniono 26 razy 22

  Polskie dziadostwo. A wystarczyłoby, aby pleban chociaż raz w roku w swym mądrym kazaniu zagaił o zwierzętach, o ludzkim ich traktowaniu....O ile mniej byłoby cierpienia tych biednych stworzeń.U mnie pies jest członkiem rodziny, na polskiej wsi- niepotrzebną rzeczą.

 • gregor100

  Oceniono 3 razy 3

  Na pokrycie kosztów leczenia zlicytować majątek łachudry

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX