Wydarzenia w Warszawie - weekend. Będzie ciepło, idź na spacer. Który? Sprawdź!

Wydarzenia w Warszawie - weekend. W ten weekend pogoda będzie nas rozpieszczać. Nie ma więc sensu siedzieć w domu, tylko najlepiej wybrać się na spacer... tematyczny. Który? Sami wybierzcie!

6 kwietnia - piątek

Premiera "Twarzy" M. Szumowskiej + spotkanie z aktorami

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek.

"Twarz" to Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

6 kwietnia o 18:15 zapraszamy na specjalny premierowy seans filmu. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Mateuszem Kościukiewiczem i Agnieszką Podsiadlik, które poprowadzi dziennikarka i recenzentka filmowa Ola Salwa.

Brak możliwości rezerwacji miejsc.
Cennik:
Bilet normalny: 28zł
Bilet Kinoteka Klub: 19zł
Bilet ulgowy: 23zł

Sławek Jaskułke Sextet - Komeda Recomposed

Sławek Jaskułke - jeden z najoryginalniejszych talentów polskiego jazzu ostatniego dziesięciolecia. Pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca Katedry Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. 

Komeda Recomposed - projekt powstały w 2016 z inicjatywy łódzkiego festiwalu Letnia Akademia Jazzu, jest nowatorskim, śmiałym spojrzeniem na twórczość legendarnego artysty.
I koncert - 19:00
II koncert - 21:30

Normalny - 100 zł
Ulgowy - 90 zł

Miejsce: 12on14 Jazz Club

Fotografia i szaleństwo: prezentacja i spotkanie wokół książki

W piątek - 6 kwietnia o godzinie 18:00 - zapraszamy na spotkanie wokół publikacji "Fotografia i szaleństwo" wydanej przez łódzką Szkołę Filmową.

Fotografia i szaleństwo, pod red. Tomasz Ferenca jest interdyscyplinarną monografią naukową składającą się z tekstów dwunastu autorów z różnych ośrodków naukowych, obejmująca wiedzę m.in. z takich obszarów jak: historia sztuki, historia fotografii, socjologia wizualna, psychologia czy psychiatria.

Premiera "Twarzy" M. Szumowskiej + spotkanie z aktorami

7 kwietnia - sobota

Powitanie wiosny w Ogrodzie Saskim

Ogród Saski to jeden z letnich salonów Warszawy. W czasie spaceru dowiemy się czym była Oś Saska i jak wyglądał pałac, od którego wziął nazwę Ogród, a także dlaczego w Ogrodzie są dwie ławeczki upamiętniające Fryderyka Chopina. Poznamy historię wodozbioru i fontann. Usłyszymy o obiektach, które znajdowały się dawniej w Ogrodzie i jego najbliższym otoczeniu, a obecne są jedynie w pamięci. Będzie też okazja dowiedzieć się w jaki sposób 50 powstańców wyszło ze Starówki, przechodząc przez Ogród Saski, pod samym nosem niemieckich żołnierzy. Te i inne tajemnice, związane z Ogrodem Saskim, odkryjemy podczas spaceru 7 kwietnia o godz. 11.00. Spotykamy się przy fontannie za Grobem Nieznanego Żołnierza.

Spotkanie z przewodniczkami: Fontanna za Grobem Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski

7 kwietnia 2018 r. o godz. 11:00

Spacer poprowadzą Marzena i Katarzyna Baranowskie. Wstęp wolny.

Pokazy i gawędy w pałacu wilanowskim

Jak wyglądało życie dworskie w XVII wieku z kobiecej perspektywy? Czym zajmowały się damy dworu, jak spędzały czas, jak dbały o urodę? Posłuchajcie opowieści fraucymeru królowej na temat życia codziennego, etykiety i mody. Sprawdźcie, jak sztywny był gorset i z ilu elementów składała się dworska suknia.

Spacerując po pałacu, w jednej z komnat spotkacie damę w stroju z epoki, która zaprezentuje wyposażenie XVII-wiecznej gotowalni, m.in. najmodniejszą biżuterię, akcesoria i garderobę, przybory higieniczne, elementy zastawy stołowej i wiele nieodzownych akcesoriów królewskiej świty. Będziecie mogli dotknąć tych eksponatów i dowiedzieć się, do czego służyły oraz jak działały.

7, 14, 22, 28 kwietnia, godz. 11.00-14.00

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Wstęp w cenie biletu do pałacu

Romantyczna Królikarnia

Tym razem tematem wycieczki będzie jeden z najbardziej urokliwych fragmentów Mokotowa - park i pałac Królikarnia wraz z jego najbliższymi okolicami.

Zbiórka: 7 kwietnia - godz. 12:00
Spotkanie z przewodnikiem pod bramą do ogrodów Królikarni, ul Puławska 113a.

Czy wiesz ... ?
-Gdzie są dwa podziemne tunele ?
- Kto uciekał przed nagimi kobietami ?
- Dlaczego Tadeusz Kościuszko miał pecha w miłości ?
- Kto kochał szybko i mocno ?
- Dlaczego baby lubią męskie ogony ?
- Kto i dlaczego jest największym playboyem ?

Czas trwania wycieczki około 90 minut
Spacer poprowadzi warszawski przewodnik - Łukasz Kulej

8 kwietnia - niedziela

Wyjątkowy Ursynów - spacer z przewodnikiem

Zapraszamy wszystkich na bezpłatny spacer z przewodnikiem po wyjątkowym Ursynowie.

41 lat temu w błysku fleszy pierwsi lokatorzy wprowadzili się na Ursynów. 8 stycznia 1977 roku z gospodarską wizytą na sztandarowej budowie PRL-u pojawił się towarzysz Edward Gierek.

Na Ursynowie miało być inaczej, niż na typowych dla tamtego okresu blokowiskach. Tutaj miał się dokonać największy eksperyment urbanistyczny i architektoniczny w powojennej Warszawie. Planowano stworzyć nie kolejne osiedle ale utopijne „miasto przyszłości”.

Godz. 15.00

Miejsce spotkania: ulica Beli Bartoka 8 (róg al. KEN) - obok wyjścia ze stacji metra "Ursynów"

Spacery po ulicach warszawskiego getta

Cykl spacerów po ulicach warszawskiego getta opracowany na podstawie książki prof. Jacka Leociaka "Biografie ulic. O żydowskich ulicach Warszawy: od narodzin po Zagładę".

08.04 (niedziela), godz.12.00, ul. Sienna

Zbiórka: Pałac Kultury i Nauki, Teatr Lalka

Położona między Złotą a Śliską. Prowadziła z eleganckiego centrum do szemranych peryferii miasta. W szczególny sposób związana była z Januszem Korczakiem. Zniszczona przez bomby i ogień wojny, unicestwiona częściowo przez Pałac Kultury i Nauki. Porozcinana nowymi arteriami, jeszcze gdzieniegdzie istnieje. Można dotknąć murów jej starych kamienic, murku między posesjami, którędy biegła niegdyś granica getta.

Targi Sukienek

Drogie Panie. Specjalnie dla Was, specjalnie na wiosnę i te długo wyczekiwane, cieplejsze dni - Targi Sukienek.

Podczas tych targów znajdziecie sukienki, spódniczki i jeszcze raz sukienki! :) Eleganckie i sportowe, na randkę, do pracy, na spacer czy plażę, na wesele, komunie czy wieczorną imprezkę.

Do wyboru, do koloru. A wszystko od naszych polskich projektantów!

Dodatkowo znajdziecie kilka stoisk z kobiecymi dodatkami takimi jak biżuteria, buty, torebki- by dopełnić stylizację.

Znajomi Znajomych, godz. 12:00

Coś fajnego dzieje się w Warszawie? Napisz nam o tym: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: