Pomnik smoleński gotowy? Dziennikarz wykorzystał moment i zrobił zdjęcia. "Małe odsłonięcie"

Dziennikarz Gazeta.pl wykorzystał moment, gdy namiot nad budowanym Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej na pl. Piłsudskiego w stolicy nie był szczelnie domknięty i zrobił zdjęcia monumentu. Uroczyste odsłonięcie 10 kwietnia.

"Małe odsłonięcie. Pomnik gotowy!!! Na pl. Piłsudskiego ostatnie prace porządkowe" - napisał na Twitterze dziennikarz RMF FM Mariusz Piekarski. Chodzi rzecz jasna o Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej, który od lutego powstaje w centrum Warszawy.

Do tej pory monument ukryty był pod ogromnym namiotem otoczonym płotem. Na miejscu był dziennikarz Gazeta.pl Patryk Strzałkowski. Jak się okazuje, namiot jest właśnie demontowany.

Decyzja o umieszczeniu pomnika została wydana przez wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę na początku roku. Jeszcze w lutym stołeczny ratusz poinformował, że do miasta nie wpłynęła żadna informacja na temat lokalizacji. Bartosz Milczarczyk, rzecznik urzędu miasta podkreślał wtedy, że działania wojewody są niezgodne z prawem. Miasto twierdzi też, że działka, na której pomnik jest budowany... nie istnieje.

Połowa badanych przeciwko

W poniedziałek TVN24 opublikował wyniki sondażu, z których wynika, że prawie połowa badanych jest przeciw lokalizacji pomnika na pl. Piłsudskiego. Zdecydowanie przeciwko opowiedziało się 30 proc. z przebadanej grupy, liczącej 1001 osób.

Wszystkie pomniki buduje się na widoku, a "smoleński" przykryli olbrzymim namiotem. Dlaczego? To ewenement

Uroczyste odsłonięcie monumentu ma nastąpić 10 kwietnia - w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Przemawiać będzie m.in.: prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. O programie obchodów przeczytacie tutaj.

Co myślicie o pomniku i jego lokalizacji? Podoba wam się czy wręcz przeciwnie? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Dlaczego ktoś zakrył Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej wielkim namiotem. "Nie ma takiego zwyczaju"

Więcej o: