Zablokują główną ulicę dzielnicy w godzinach szczytu. To protest przeciwko budowie obwodnicy [UTRUDNIENIA]

W czwartek od godz. 17 mieszkańcy Wesołej przejdą ul. Raczkiewicza - główną ulicą dzielnicy. To protest przeciw budowie Wschodniej Obwodnicy Warszawy, która ma przechodzić przez samo centrum Wesołej.

Mieszkańcy Wesołej w czwartek zaprotestują przeciwko budowie Wschodniej Obwodnicy Warszawy, która ma przechodzić przez sam środek dzielnicy.

Demonstrujący zbierają się o godz. 17 przed budynkiem straży pożarnej przy ul. Raczkiewicza 31 i przejdą pod urząd dzielnicy. Organizatorzy liczą, że stawi się ok. 100 osób.

"Obwodnica tylko w tunelu z filtrami"

"Przyjdź i zaprotestuj przeciw wariantowi zielonemu na nasypie przez centrum Wesołej" - piszą. "Obwodnica tylko w tunelu z filtrami" - czytamy w ogłoszeniu stowarzyszenia Sąsiedzi dla Wesołej.

embed

Na drodze wariantu rekomendowanego przez inwestora (zielona linia) - Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - znajdują się m.in. trzy szkoły podstawowe, dwa przedszkola, żłobek, komisariat policji, biblioteka publiczna i jedyny publiczny rekreacyjny teren dla mieszkańców - pas lasu nadleśnictwa Drewnica (tzw. Las Milowy).

GDDKiA argumentuje, że "największy wpływ na wybór preferowanego wariantu mają czynniki środowiskowe (w tym też kwestie społeczne)". To m.in. hałas, liczba budynków przeznaczonych do wyburzenia czy uciążliwość robót budowlanych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przeniosła się do zielonej dzielnicy. Teraz pod jej oknem chcą wybudować obwodnicę. "Oszukali nas"

"Ceną za atrakcyjny widok za oknem będzie wyburzenie kilkudziesięciu domów innych mieszkańców naszej dzielnicy. Czy to nie za wysoka cena?" pisał w liście do nas pan Michał.

Wybudowano przed Twoim domem inny blok lub obwodnicę, choć wcale tego miało tam nie być? Czujesz się oszukany? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Bezdomni tłumnie udają się na śniadanie wielkanocne do Teatru Kamienica

Więcej o:
Komentarze (48)
Zablokują główną ulicę dzielnicy w godzinach szczytu. To protest przeciwko budowie obwodnicy [UTRUDNIENIA]
Zaloguj się
 • wojtek45-1

  Oceniono 52 razy 32

  Przy czerwonym wariancie to Sir Szyszko ma dom... Tam nic nie powstanie!!!

 • tom_zookn

  Oceniono 18 razy 12

  Mieszkańcy Wesołej popieraja także obwodnice. Koło wariantu czerwonego gdzie jest kilka domow mieszka kilka osob ktore skutecznie zablokowaly znany od 30 lat jej przebieg. „To dzieki nim” Warszawiacy nie maja obwodnicy.

 • dublet

  Oceniono 21 razy 5

  Z Doliną Rospudy dało się znaleźć wyjście, to można i tu. Podejrzewam, że koszty będą niewiele wyższe. Chyba że przy czerwonej trasie mieszka ktoś ważny z Rządu i Partii! Wtedy, sorki, możeta se protestować do woli, bo naziści nie cofają się przed niczym i nikim!

 • Piotr Adamczyk

  Oceniono 7 razy 3

  No sorry ale o tym że będzie tam obwodnica to wiedziano od ponad 15 lat i co - i nic głupi ludzie kupowali domy i działki a teraz zdziwienie że ma być obwodnica - tak samo jak z tymi pod Okęciem - zdziwieni jak ateiści w piekle.

 • orzelek2004

  Oceniono 7 razy 3

  Najbardziej aktywni zadymiarze z wesołej od 20 lat blokują obwodnicę. Radzę posłuchać ostatniej sesji Rady Dzielnicy Wesoła. Można uśmiać się jak w kabarecie. Utworzono komisję ds ustalenia przebiegu WOW . Komisja działała dwa lata i na koniec ktoś z mieszkańców powiada to poco była ta komisja, która nic nie zrobiła. PIS mam przechlapane w tych wyborach.

 • wolverine_14

  Oceniono 37 razy 3

  Cóż mieszkańcy Ursynowa powrzeszczeli trochę, i mimo tego że od wielu lat były plany, że będą mieli obwodnicę przy oknach, to udało im się wywalczyć tunel.

  W czym mieszkańcy Wesołej są gorsi?

 • pwiejacz

  Oceniono 12 razy 2

  Szkoda że nie jak były mrozy. Bo wtedy na złość swoim mamom odmroziliby sobie uszy.

 • swientyjacenty

  Oceniono 14 razy 2

  Problemem kluczowym w tej sprawie jest tylko to gdzie mieszka Szyszko?

 • benkenobik

  Oceniono 3 razy 1

  Drodzy Mieszkańcy Wesołej!
  Na własnej skórze macie okazję doświadczyć działania kretynów z Generalne Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Ci ludzie to stan umysłu. Nieudacznicy, których by wyp... z każdej nawet najmniejszej firemki tu robią sobie dobrze na ego, ale na szkodę każdego, których ich decyzje dotykają!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX