Zablokują główną ulicę dzielnicy w godzinach szczytu. To protest przeciwko budowie obwodnicy [UTRUDNIENIA]

W czwartek od godz. 17 mieszkańcy Wesołej przejdą ul. Raczkiewicza - główną ulicą dzielnicy. To protest przeciw budowie Wschodniej Obwodnicy Warszawy, która ma przechodzić przez samo centrum Wesołej.

Mieszkańcy Wesołej w czwartek zaprotestują przeciwko budowie Wschodniej Obwodnicy Warszawy, która ma przechodzić przez sam środek dzielnicy.

Demonstrujący zbierają się o godz. 17 przed budynkiem straży pożarnej przy ul. Raczkiewicza 31 i przejdą pod urząd dzielnicy. Organizatorzy liczą, że stawi się ok. 100 osób.

"Obwodnica tylko w tunelu z filtrami"

"Przyjdź i zaprotestuj przeciw wariantowi zielonemu na nasypie przez centrum Wesołej" - piszą. "Obwodnica tylko w tunelu z filtrami" - czytamy w ogłoszeniu stowarzyszenia Sąsiedzi dla Wesołej.

embed

Na drodze wariantu rekomendowanego przez inwestora (zielona linia) - Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad - znajdują się m.in. trzy szkoły podstawowe, dwa przedszkola, żłobek, komisariat policji, biblioteka publiczna i jedyny publiczny rekreacyjny teren dla mieszkańców - pas lasu nadleśnictwa Drewnica (tzw. Las Milowy).

GDDKiA argumentuje, że "największy wpływ na wybór preferowanego wariantu mają czynniki środowiskowe (w tym też kwestie społeczne)". To m.in. hałas, liczba budynków przeznaczonych do wyburzenia czy uciążliwość robót budowlanych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Przeniosła się do zielonej dzielnicy. Teraz pod jej oknem chcą wybudować obwodnicę. "Oszukali nas"

"Ceną za atrakcyjny widok za oknem będzie wyburzenie kilkudziesięciu domów innych mieszkańców naszej dzielnicy. Czy to nie za wysoka cena?" pisał w liście do nas pan Michał.

Wybudowano przed Twoim domem inny blok lub obwodnicę, choć wcale tego miało tam nie być? Czujesz się oszukany? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Bezdomni tłumnie udają się na śniadanie wielkanocne do Teatru Kamienica

Więcej o: