Chciał zrobić żart na Prima Aprilis. Grozi mu teraz 8 lat więzienia

21-letni mężczyzna na długo zapamięta tegoroczne Prima Aprilis. W ramach żartu zadzwonił do mieszkanki podwarszawskiej miejscowości i powiedział, że w jej mieszkaniu jest bomba. Teraz grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

"Miało być śmiesznie, ale teraz 21-latek z Siemiatycz ma poważne problemy" - informuje Komenda Powiatowej Policji w Sochaczewie

Bomba w Sochaczewie?

W poniedziałek po południu w jednym z mieszkań w podwarszawskim Sochaczewie zadzwonił telefon. Odebrała kobieta, głos w słuchawce poinformował, że w jej lokalu znajduje się bomba. 

Mieszkanka Sochaczewa nie zastanawiała się długo - od razu wezwała pomoc. W mieszkaniu pojawił się patrol policji wraz z pirotechnikiem. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili cały lokal, jego piwnicę oraz pobliski teren - nigdzie nie znaleźli śladu bomby. W tym samym czasie kryminalni z KPP w Sochaczewie zajęli się ustalaniem, kto wykonał telefon.

Żart na Prima Aprilis

Okazało się, że o bombie poinformował 21-letni mieszkaniec Siemiatycz - małej miejscowości w województwie podlaskim. Mężczyzna od razu został zatrzymany i trafił do aresztu. W ciągu najbliższych godzin zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszy zarzut zawiadomienia o zdarzeniu zagrażającemu życiu i zdrowiu osób, mimo iż wiedział, że takie zagrożenie nie istnieje.

W trakcie przesłuchań okazało się, że informacja o podłożonej bombie miała być primaaprilisowym żartem. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcowi Siemiatycz ujdzie to na sucho. Policjanci informują, że dowcipnemu 21-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Idziemy na patrol ze Strażą Obywatelską: Mówią, że jesteśmy jak ORMO, a my tylko służymy bezpieczeństwu

Więcej o:
Komentarze (23)
Sochaczew, Siematycze. Prima Aprilis. Zadzwonił i powiedział, że w mieszkaniu jest bomba
Zaloguj się
 • feelek

  Oceniono 30 razy 28

  "kryminalni z PKP ustalili kto wykonał telefon"

  z tym nie powinno być problemu
  jeśli telefon był firmy Samsung to wykonali go Słowacy

 • cozano

  Oceniono 13 razy 13

  Na miejscu wymiaru sprawiedliwości doceniłbym żart, i to dosyć znacznie. Niekoniecznie karą więzienia, ale wszystkie koszty akcji plus grzywna stosowna do żartu.

 • sdlghsdghhsidhfg

  Oceniono 6 razy 6

  8 lat za dowcip w prima-aprilis, od 2 do 12 lat za gwałt... Kodeks karny w Polsce.

 • bronek176

  Oceniono 26 razy 6

  Dajcie na luz! Osiem lat? To na ile lat trafi do kryminału Kaczyński, który niszczy Polskę na poważnie a Szydło, która kradnie,kręci i chachmęci?

 • jerzytop

  Oceniono 10 razy 6

  Jak to nie ujdzie na sucho . Przykładów nie brakuje ze czyny takiego '' żartownisia " oceniono jako Niska szkodliwość społeczna "
  Policja w ekspresowym tempie poradziła sobie ze sprawą informacji o bombie w CH Manhatan z początku lipca.Fałszywa bomba nie naraziła nikogo na utratę życia i zdrowia, więc sprawę umorzono.

 • alpepe

  Oceniono 4 razy 4

  Grzywna by była fajniejszą karą.

 • dorotanna

  Oceniono 12 razy 4

  nigdy nie rozumiałam po co są takie "święta" i "tradycje" typu prima aprilis czy śmingus dyngus

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 3 razy 3

  A gdyby był "bandytą niezawisłym" już byłby niewinny...

 • pwiejacz

  Oceniono 4 razy 2

  Ponieważ prima aprilis to powinno się odstąpić od wymierzenia kary - pod warunkiem że sprawca pokryje koszta jakie spowodował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX