Wybuch gazu na Pradze. Ewakuowano dziewięć osób, jedna trafiła do szpitala

83-letnia mieszkanka kamienicy przy ul. Brzeskiej 11 trafiła do szpitala z poparzeniami rąk po tym, jak w jej lokalu wybuchła rozszczelniona butla z gazem. Poza nią nikt nie ucierpiał, mieszkańcy zostali ewakuowani z budynku.

W niedzielę ok. 4.30 rano doszło do wybuchu gazu w jednym z mieszkań przy ul. Brzeskiej 11 na Pradze-Północ. Przyczyną prawdopodobnie była rozszczelniona butla z gazem.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że mieszkająca tam 83-letnia kobieta odkręciła gaz i wtedy doszło do eksplozji - informuje nas biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji.

Pięć zastępów straży

83-latka trafiła do szpitala. Ma poparzenia rąk - podał Tvnwarszawa.pl. Poza tym nikt nie został ranny. Mieszkańcy innych lokali zostali ewakuowani na czas przeprowadzanej akcji. Na miejscu była policja, a także pięć zastępów straży pożarnej i 23 ratowników.

Policja podaje, że uszkodzone zostało mieszkanie kobiety (m.in. popękane szyby), inne nie ucierpiały. Większość mieszkańców wróciła już do domu.

Trzy lokale wyłączone z użytku

"Sytuacja po wybuchu gazu przy ul. Brzeskiej 11 została opanowana. Decyzją Inspektora Nadzoru Budowlanego wyłączono z użytkowania 3 lokale. Poszkodowana osoba znajduje się w Szpitalu Praskim. 3 osoby zostaną zakwaterowane w hotelu przy ul. Kłopotowskiego" - napisał przed godz. 7 burmistrz dzielnicy Wojciech Zabłocki.

Dogaszanie pożaru na Mokotowie

Więcej o:
Komentarze (19)
Wybuch gazu na Pradze. Ewakuowano dziewięć osób, jedna trafiła do szpitala
Zaloguj się
 • freon

  Oceniono 12 razy 8

  Napisałem to samo w odpowiedzi do jednego z komentarzy, ale widzę, że więcej użytkowników chce się wyżyć na wyglądzie Warszawy po obejrzeniu tego zdjęcia: Brzeska to akurat najbardziej hardcorowa, w mojej ocenie, ulica w całej Warszawie. Wszystkie domy tak wyglądają, w powietrzu unosi się adekwatny zapach, a z bram zalatuje grozą. Jeśli ktoś wyobraża sobie straszną Pragę, to wyobraża sobie ulicę Brzeską. Inna sprawa, że skądkolwiek byście nie byli, macie takie same ulice w swoich miastach. Macie rozpiierrduchy, gemele, śmietniki, syfiaste zaułki, obrzygane bramy i obłupane tynki. Tak wygląda niestety ten kraj i to jego mieszkańcy do tego doprowadzają.

 • glemp1

  Oceniono 7 razy 5

  Najwidoczniej bóg tak chciał

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 15 razy 3

  Pomijając ten przebieg wydarzeń, który jest niejasny.
  ładnie wyglądają te domy w stolicy...

 • adalberto3

  Oceniono 1 raz 1

  Budynki do wyburzenia, chociaż to pewnie już "zabytki". Sceneria bardziej nadaje się do kręcenia filmów, niż do zamieszkania.

 • brak.slow

  Oceniono 1 raz 1

  Starzy ludzie są po prostu niebezpieczni zwłaszcza w towarzystwie z gazem. Pieniędzy nie mają nie robią napraw, gaz od dostawcy jest dla nich za drogi. Co to za państwo które na to pozwala ze człowiek musi tak żyć . I narażać życie innych dookoła.

 • caesar_pl

  Oceniono 5 razy 1

  Najgorsze dzielnice Duisburga czy innych niemieckich miast ,tzw Getta turecko-arabsko-nachodzcze lepiej wygladaja.

 • yosemitesam

  Oceniono 3 razy 1

  To, że o 4.30 rano chciała spożyć coś ciepłego paradoksalnie uratowało życie jej, a także innych lokatorów kamienicy. Do 7 rano stężenie gazu mogło być tak duże, że już by się nie obudziła, a popołudniowy dzwonek do jej drzwi wysadziłby pół kamienicy w kosmos.

 • maj.basia

  Oceniono 7 razy 1

  Czy wojna się skończyła ? Chuba nie, patrząc na te zniszczone kamienice, oblezione zębem czasu,
  to niby jest stolica ? Wstydu nie macie, fuj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX