Aktorka "Pierwszej miłości" pozywa miasto za... smog. Ratusz: Zupełnie nieuzasadnione

Aktorka serialowa ma dość smogu. Zapowiedziała, że pozwie miasto za to, że ją truje. Rzecznik warszawskiego ratusza odpowiada, że pozew jest całkowicie nieuzasadniony.

Katarzyna Ankudowicz jest znana przede wszystkim z roli w serialu "Pierwsza miłość". Teraz zasłynęła jeszcze nietypowym sposobem na walkę ze smogiem. 

Pozywam smog!

Aktorka napisała na swoim profilu na Facebooku, że ma już dość życia w smogu. Postanowiła działać. "Pozywam państwo i miasto o odszkodowanie za brak dostępu do czystego powietrza" - czytamy na stronie Ankudowicz. 

W rozmowie z OKO.press kobieta powiedziała, że wszystkie wcześniejsze akcje nie przyniosły skutku, więc trzeba podjąć bardziej ekstremalne kroki. Dodaje, że codziennie odczuwa skutki zanieczyszczonego powietrza - pomimo że o siebie dba, zimą zawsze czuje się gorzej. 

Aktorka "Pierwszej miłości" złożyła pozew przeciwko Skarbowi Państwa i miastu stołecznemu Warszawa 26 marca. Żąda w nim 10 tysięcy złotych. Jeśli wygra sprawę, pieniądze przekaże na cele charytatywne. 

#PozywamSmog

Katarzyna Ankudowicz to nie jedyna osoba, która pozwała państwo i miasto za smog. Swój pozew złożył także Tomasz Sadlik - tłumacz, pisarz i twórca Stowarzyszenia Pro Futuris. Aktorka namawia jednak także innych warszawiaków i Polaków do składania pozwów. 

Złożone przez Ankudowicz i Sadlika pozwy mają być początkiem wielkiej akcji.

"W ten sposób rozpoczęto ważną kampanię antysmogową (prowadzoną pod nazwą: #pozywamsmog), aby skłonić władze do natychmiastowego działania i poprawy jakości powietrza, przez które rocznie w Polsce umiera ok. 45 tysięcy osób" - czytamy na stronie Radosława Górskiego, radcy prawnego.

Górski reprezentuje aktorkę i tłumacza. Zapowiada, że niedługo do sądu trafią kolejne pozwy o tym samym charakterze. 

Ratusz: nietrafiony pomysł

Rzecznik prasowy stołecznego ratusza, Bartosz Milczarczyk, potwierdza, że pozew został złożony. Mówi jednak, że w ocenie ratusza jest on nieuzasadniony, ponieważ miasto od lat walczy o poprawę jakości powietrza.

- Rozbudowa metra, dotacje na wymianę pieców, zazielenianie miasta... wszystkie te inwestycje poprawiają jakość powietrza. Pozew przeciwko miastu Warszawa zdaje się być zupełnie nietrafionym pomysłem - mówi Milczarczyk. 

Dodaje również, że trzeba pamiętać o tym, że duża część zanieczyszczeń w stolicy pochodzi z gmin przylegających do niej, więc Warszawa nie może być obwiniana na ich produkowanie.

Co myślisz o pozwie przeciwko miastu za trucie nas powietrzem? Podziel się swoją opinią. Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Jak jeżdżę po Warszawie, to...

Więcej o:
Komentarze (53)
Aktorka pozywa smog. Katarzyna Ankudowicz pozywała miasto Warszawa za smog
Zaloguj się
 • onduma

  Oceniono 36 razy 18

  Tylko pozonie VIPy i celebryci nie wytwarzaja smogu. Ich styl zycia i ich otoczenie wymaga wiecej urzadzen i ludzi wytwarzajacych smog niz bezposrednie smrodzenie biedaka

 • siemaszko1

  Oceniono 14 razy 10

  ja pozwę swojego po ....nego debila sąsiada za śmierdzącego grilla którego odpala przez wiele godzin w każdy wekend pod moim oknem ,mimo że może to robić 20 metrów dalej

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 6 razy 6

  Oj, niech uważa z tym pozywaniem - bo ktoś ją pozwie za straty moralne przy oglądaniu serialu....

 • xsawer

  Oceniono 10 razy 6

  Zrobiła pierwszy krok do sławy. A nie prościej niechcący zgubić majtki na jakiejś "gali"?

 • vald

  Oceniono 32 razy 6

  Jak widać, to najlepszy sposób by dzisiaj zaistnieć i zwrócić na siebie uwagę. Zawsze najbardziej zwracali na siebie uwagę...idioci i idiotki

 • andrzej stefaniak

  Oceniono 5 razy 5

  Nic wiecej nie potrafi robic tylko zapchajdziura seriali nudnych i się próbuje lansowac na Ślask tam świeże powietsze

 • zocha688

  Oceniono 10 razy 4

  Pani występuje w serialu, który wstydziłabym się oglądać i chce żeby było o niej głośno.

 • uzdek98

  Oceniono 30 razy 4

  niedorzecznik bartus na posterunku ... tak samo miasto walczy o czyste powietrze jak walczylo o lokatorow kamienic przejmowanych przez bandytow...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX