Centralna Droga Krzyżowa. Uwaga na utrudnienia w ruchu w okresie świątecznym

W piątek w Warszawie odbędzie się Centralna Droga Krzyżowa. Z kolei Wielka Sobota będzie pierwszym dniem, w którym w 2018 roku, będzie obowiązywał zakaz ruchu po Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie.

Zbliżające się Święta Wielkanocne to między innymi procesje Drogi Krzyżowej. Kilka warszawskich parafii zaprasza na uroczyste nabożeństwa.

Centralna Droga Krzyżowa

W piątek między 20 a 22 odbędzie się Centralna Droga Krzyżowa. Procesja przejdzie spod kościoła akademickiego św. Anny na Krakowskim Przedmieściu ulicami: Miodowa - Senatorska - pl. Teatralny - Wierzbowa - pl. marsz. J. Piłsudskiego - gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza - Krakowskie Przedmieście.

Przez cały dzień na ul. gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Na trasy zmienione zostaną skierowane autobusy linii: 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518.

W godz. 19.30 - 21 przejdzie procesja spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Piastowskiej ulicami: Regulska - Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego - Kompanii AK „Kordian”.

W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Regulską (na odcinku od ul. Piastowskiej do II Armii Wojska Polskiego) i ul. Kompanii AK „Kordian” (na odcinku od ul. M. Spisaka do Regulskiej) linie autobusowe 178, 191 i 207 pojadą zmienionymi trasami.

Wielka Sobota - pusty Trakt Królewski

W najbliższą sobotę powróci weekendowa organizacja ruchu na Trakcie Królewskim. Począwszy od tego weekendu, do połowy października, w każdą sobotę, niedzielę i święta oraz 2 i 4 maja, 1 czerwca, 16 i 17 sierpnia z ruchu kołowego wyłączane będą ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.

Ostatnim takim weekendem będzie 13-14 października. Na odcinku od ronda gen. Ch. de Gaulle’a do ul. Miodowej powstanie deptak dla mieszkańców i turystów.

Na ul. Bednarskiej wprowadzany będzie ruch dwukierunkowy, tak aby mieszkańcy mogli z niej wyjechać z pominięciem Krakowskiego Przedmieścia. Pozostanie utrzymany przejazd ul. Świętokrzyską przez skrzyżowanie z Nowym Światem.

Na ulicy Wierzbowej i Moliera będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

W tym czasie autobusy linii dziennych będą kierowane na trasy objazdowe od soboty od początku kursowania do niedzieli do końca kursowania; nocne pojadą objazdami od piątku od początku kursowania do poniedziałku do końca kursowania. Zmiany obejmą linie 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44.

Procesje w niedzielę wielkanocną

W godz. 6.00 - 6.30 w parafii NMP Matki Kościoła przy skrzyżowaniu   
al. Niepodległości i ul. Domaniewskiej. Procesja przejdzie ulicami: Domaniewska - E. Abramowskiego - al. Niepodległości. W przypadku długotrwałego zablokowania przejazdu ulicami autobusy linii 174 zostaną skierowane na trasę objazdową.

W godz. 6.00 - 7.00 w parafii Najświętszego Zbawiciela na pl. Zbawiciela. Trasa procesji prowadzić będzie wokół pl. Zbawiciela. Mogą nastąpić krótkotrwałe wstrzymania ruchu kołowego i tramwajowego linii: 4, 10, 15 i 35.

W godz. 6.00 - 7.00 w parafii Matki Bożej z Lourdes przy skrzyżowaniu ulic Stalowej i Równej. Procesja przejdzie ulicami: Równa - Szwedzka - Wileńska - Czynszowa -Stalowa - Szwedzka. Mogą nastąpić krótkotrwałe wstrzymania ruchu kołowego i tramwajowego linii: 23 i 135.

W godz. 6.00 - 6.30 w parafii MB Różańcowej przy skrzyżowaniu ulic Bartniczej i P. Wysockiego. Trasa procesji prowadzić będzie ulicami: P. Wysockiego - Poborzańska - M.K. Ogińskiego - Bartnicza - Wysockiego. Mogą nastąpić krótkotrwałe wstrzymania ruchu kołowego linii: 114, 176 i 204.

W godz. 6.00 - 7.00 w parafii św. Józefa przy skrzyżowaniu ulic Cierlickiej i Rynkowej. Trasa procesji prowadzić będzie ulicami: Cierlicka - Plutonu AK „Torpeda” - gen. K. Sosnkowskiego - T. Kościuszki. Mogą nastąpić krótkotrwałe wstrzymania ruchu kołowego linii: 129, 177, 187, 517 i ZW.

W godz. 7.10 - 7.40 w parafii NMP Królowej Wyznawców  przy skrzyżowaniu ulic Gościniec i Gwintowej. Trasa procesji prowadzić będzie ulicami: Gwintowa - Gościniec -  Gwintowa. Mogą nastąpić wstrzymania ruchu linii 167. W przypadku długotrwałego zablokowania przejazdu autobusy mogą zostać skierowane na trasę objazdową.

Idziesz na Drogę Krzyżową? Wyślij nam zdjęcia: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Gdzie zjeść najlepsze pierogi? Krytyka Kulinarna: "Znaleźć w Warszawie dobre pierogi, to jak szukać igły w stogu siana" [PRZEGLĄD]

Więcej o: