PiS ujawnia plan uroczystości na 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Program będzie bogaty

We wtorek 10 kwietnia, o godz. 15.30 na placu Piłsudskiego w Warszawie zostanie uroczyście odsłonięty Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej - poinformowało PiS na swej stronie internetowej. Przewidziano wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jak informuje serwis wiadomosci.gazeta.pl (za: IAR), na placu Piłsudskiego odsłonięty zostanie także kamień w miejscu, gdzie stanie pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Zaplanowane obchody rozpoczną się o godz. 8 rano - mszą świętą w kościele seminaryjnym w intencji ofiar. Tuż po eucharystii - o godzinie 8.41 przewidziany jest apel pamięci, który odbędzie się przed Pałacem Prezydenckim.

W dalszej części dnia przewidziano dwa bloki filmowe: od godziny 9 do 12 i od 12.15 do 15. Filmy zostaną wyemitowane na Placu marszałka Józefa Piłsudskiego. O godzinie 15 uczestnicy odmówią koronkę do Miłosierdzia Bożego, po czym o 15.30 nastąpi uroczyste odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r., a także złożone zostaną kwiaty pod pomnikiem.

Z kolei na godzinę 16 przewidziane jest odsłonięcie kamienia w miejscu, w którym powstanie Pomnik upamiętniający prezydenta Lecha Kaczyńskiego. O godzinie 16.15 na Placu Piłsudskiego swoje wystąpienie będzie miał prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński. O 16.30 odbędzie się tam koncert.

Kolejnym punktem programu obchodów jest msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie, po której swoje przemówienie przed Pałacem Prezydenckim wygłosi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zakończenie uroczystości zaplanowano na godz. 21.15 - przed pomnikiem ofiar tragedii smoleńskiej.

Bierzesz udział w obchodach miesięcznic i rocznic smoleńskich? Napisz nam o tym: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Prawo i Sprawiedliwość rządzi już dwa lata, ale wrak Tupolewa dalej jest w Rosji

Więcej o: