Wydarzenia w Warszawie - weekend. Otwarcie ogrodu BUW-u, spektakl improwizowany o... rodzinnych świętach

Wydarzenia w Warszawie - weekend. Okres świąteczny w Warszawie będzie spokojny. Dziać się będzie niewiele, co nie oznacza, że zupełnie nic. Warto ruszyć się zza świątecznego stołu i urozmaicić ten czas. Jak? Sprawdźcie!

30 marca - piątek

Wydarzenia w Warszawie - weekend - Zamek w czasie Świąt Wielkanocnych

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu radosnego przeżywania Zmartwychwstania Pańskiego, budującej nadzieję refleksji i wielu miłych chwil.

Zapraszamy do Zamku w Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia w godz. 10.00 - 16.00 (ostatnie wejście o godz. 15.00).

Jednocześnie informujemy, że 30 i 31 marca oraz 1 kwietnia 2018 r. - nasze ekspozycje są nieczynne.

Piątkowe planszówki

Zapraszamy na nowe, piątkowe spotkanie przy grach planszowych, kawie i ciastku, albo przy tarcie i czymś więcej.

Dostępnych będzie sporo nowych tytułów, m.in. Mazopolis, Wsiąśc do pociągu, Talisman, Ewolucja, Karmaka, Atak Zombie. Mamy też gry dla najmłodszych.

Zawsze możecie też przynieść swoje ulubione gry lub dodatki do tych, które mamy i razem je sprawdzimy

Godz. 16:00

Kawiarnia-Księgarnia Radio Telewizja

Sobota wieczór - ta najpiękniejsza Wielkanoc

Przy stole spotyka się sześć osób. Na początku nie wiemy nic i szukamy odpowiedzi na pytania. Kim są dla siebie? Czy są to starzy znajomi? Czy jest to kolacja na zjeździe rodzinnym? A może grupa znajomych, która spotyka się po długiej przerwie? A może to śniadanie w wielopokoleniowej rodzinie?

Spektakl jest improwizowany, wszystko odkrywamy wraz z rozwojem akcji - relacje między sobą, jakie mamy zawody, co nas łączy, wzajemne tajemnice i sekrety.

Sobota wieczór to projekt improwizatorów z grup Hurt Luster i Klancyk, którzy postanowili stworzyć autorski improwizowany spektakl teatralny. Grają na deskach Klubu Komediowego, ale też zostali zaproszeni i wystąpili w Teatrze Powszechnym w ramach "Szczurów" Mai Kleczewskiej.

Zapraszamy do odkrywania na żywo fabuły spektaklu i postaci.

Bilety: 25 zł

Godz: 21:00

Klub Komediowy

31 marca - sobota

"Portrety ówczesnych ogrodów od Moneta do Matissa"

31 marca (sobota) o 13:00 zapraszamy na kolejny pokaz z cyklu: Wielkie malarstwo na ekranie Kina Muranów. Zaprezentujemy film: "Portrety ówczesnych ogrodów od Moneta do Matissa".
Wystawa z The Royal Academy London.

Bilety w cenie 25 zł

Kino Muranów

Godz: 13:00

Koncert: Łagodziński/ Mazurkiewicz/ Kasperek

ŁAGODZIŃSKI/MAZURKIEWICZ/KASPEREK - trio grające muzykę i nie tylko. Ich dźwięki rodzą się z powietrza i elektryczności. Labirynt idiosynkratycznych symboli melodyczno-harmonicznych.

Godz:20:00

BARdzo Bardzo

1 kwietnia - niedziela

Otwieramy Ogród Botaniczny UW

Uwaga! To nie żart! Już od 1 kwietnia zapraszamy do Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Jak co roku otwieramy się dla zwiedzających wczesną wiosną. W tym roku otwarciu Ogrodu towarzyszy również początek wystawy w naszych szklarniach Szachownica (Fritillaria) - różnorodność w kratkę! Serdecznie zapraszamy!

Godz: 10:00

2 kwietnia - poniedziałek

Świąteczne oprowadzanie z przewodnikiem

Zapraszamy na oprowadzanie po aktualnych wystawach pokazywanych w Zachęcie. Przewodnik wskaże najważniejsze wątki, przytoczy szerszy kontekst prezentowanych dzieł oraz odpowie na państwa pytania. To doskonała okazja, aby jeszcze lepiej zapoznać się z naszymi wystawami.

prowadzenie: Marcin Matuszewski
wstęp w cenie biletu, zbiórka w holu głównym

wystawy: Przyszłość będzie inna. Wizje i praktyki modernizacji społecznych po roku 1918, Dzikość serca. Portret i autoportret w Polsce po 1989 roku.

Godz: 12:15

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Za Lany Poniedziałek - świąteczny spektakl improwizowany

Śniadanie wielkanocne. Stół zastawiony pieczoną szynką, jajami odbarwionymi od farbek spożywczych, nowalijkami, wazą z białym barszczem, a po środku dumnie trwa na straży cukrowy baranek. Wokół stołu: rodzina. Nie mija pięć minut, jak nagle z ust wujka Marka czy babki Krysi padają uniwersalne, drażliwe kwestie, poruszane przy okazji każdego świątecznego zjazdu, które aż chrzęszczą nietaktem, niczym fragment skorupki zjedzony przez nieuwagę wraz z jajkiem.

Godz: 20:00

Klub Komediowy

Jest wydarzenie, o którym powinniśmy napisać? Daj nam znać: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: