Włamali się do mieszkania w Śródmieściu i ukradli 20 tys. zł. By zmylić policję, użyli parasoli

W połowie marca dwóch włamywaczy weszło do mieszkania przy ul. Śniegockiej. Spłoszyła ich właścicielka, która w trakcie akcji wróciła do domu. Jednego ze złodziei już zatrzymała policja. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dwóch mężczyzn w połowie marca włamało się do mieszkania przy ul. Śniegockiej na warszawskim Powiślu. Aby uniknąć identyfikacji, wchodząc do kamienicy, ukryli twarze przed kamerami monitoringu pod otwartymi parasolami.

Włamywacze weszli do jednego z mieszkań i zaczęli je plądrować. Ale wtedy wróciła do niego właścicielka, która wszczęła alarm. Złodzieje rzucili się do ucieczki, zabierając znalezioną gotówkę i biżuterię o wartości 20 tys. zł.

Policja szuka drugiego sprawcy

Ich wejście oraz ucieczkę zarejestrowały kamery. Sprawą zajął się śródmiejski wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Po przesłuchaniu świadków i analizie nagrań policjanci namierzyli samochody, którymi poruszali się sprawcy.

Funkcjonariusze wkrótce zatrzymali jednego z podejrzanych. 36-letni Marcin G. został złapany w swoim domu, usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem. Może mu za to grozić do 10 lat pozbawienia wolności. Policja pracuje nad zatrzymaniem drugiego włamywacza.

Mieliście do czynienia w włamywaczami? Jakie są waszym zdaniem najlepsze metody, by zabezpieczyć mieszkanie przed kradzieżą? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Pędzi na czerwonym i przez przejście dla pieszych. A tam kobieta z dwójką dzieci [WIDEO]

Więcej o: