Pogoda w Warszawie. Nadciąga Elżbieta, a wraz z nią zamiecie i zawieje śnieżne. A w piątek? Niespodzianka

Pogoda w Warszawie. W nocy Mazowsze niespodziewanie nawiedzi Elżbieta. Co to oznacza - zawieje śnieżne i zamiecie. Nie potrwają długo. W piątek - ocieplenie, którym również długo się nie nacieszymy...

Jak podaje portal twojapogoda.pl nad Mazowsze nadciąga niż o imieniu Elżbieta, który przybędzie do nas aż znad Morza Północnego.

Krzysztof Piasecki, ekspert od pogody na Mazowszu i autor fan page'a "Pogoda w stolicy, jak i w okolicy" potwierdza tę informację. 

"W czwartek przez Polskę będzie się przemieszczać aktywny ośrodek niskiego ciśnienia, a zalegająca wychłodzona masa powietrza sprawi, że zamiast deszczu przez dłuższy czas padać będzie... śnieg" - informuje.

Pogoda w Warszawie - Śnieg, silny wiatr

Jak dodaje, noc z środy na czwartek będzie pochmurna, z temperaturą około 0 stopni Celsjusza. Nasilać się będzie wiatr, w drugiej części nocy do umiarkowanego i dość silnego, z południowego wschodu. Nad ranem już można się spodziewać opadów śniegu.

Okresami będą dość intensywne. Spaść może do 4-7 cm pokrywy śnieżnej. Silny wiatr powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne, a do tego wyraźnie obniżać odczuwalną temperaturę.

Jak informuje Piasecki, około południa śnieg zacznie przechodzić w deszcz, temperatura wzrośnie do około 2-4 stopni Celsjusza, a jednocześnie wyraźnie osłabnie wiatr.

Piątek i weekend

W piątek nagle pogoda się zmieni. Dzień będzie bardzo słoneczny, a do tego ciepły - na termometrach do 11-13 stiopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby, więc dzień zapowiada się bardzo przyjemnie.

W sobotę również będzie ciepło i przyjemnie, ale kolejne dni przyniosą spadek temperatury i opady - zarówno deszczu, jak i śniegu.

Czy masz dość zimy w Warszawie? Bo my tak. Pożal się: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o: