Obowiązkowa "dobrowolna" ofiara na tacę w warszawskim kościele. Absurdalne ogłoszenie parafii

Parafia w Miedzeszynie w warszawskim Wawrze umieściła na stronie internetowej ogłoszenia parafialne. Jeden z punktów budzi wątpliwości. Mowa w nim o dobrowolnych ofiarach, które należy składać obowiązkowo.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o innym ogłoszeniu parafialnym, które poruszyło warszawiaków. Pisano w nim, że palmy wielkanocne kupione poza bramami kościoła nie przyjmą wody święconej. 

Parafia bardzo szybko się zreflektowała i umieściła na stronie przeprosiny oraz zapewnienie, że w kościele święcone będą wszystkie palmy - niezależnie od ich pochodzenia. 

Czytaj więcej:  Absurdalne ogłoszenie parafialne. "Palmy kupione poza kościołem nie przyjmą wody święconej"

Dobrowolne, obowiązkowe ofiary

Swoje wielkanocne ogłoszenia opublikowała również Parafia p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w warszawskim Miedzeszynie. Wśród standardowych informacji o rozkładzie mszy świętych, znalazł się jednak punkt, który budzi wątpliwości. 

"Zbliża się pierwsza niedziela miesiąca, dlatego pragniemy przypomnieć zwyczaj wrzucania kopert z ofiarami na tacę. Prosimy, aby każda rodzina raz w miesiącu - zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca - składała na tacę dobrowolną ofiarę w kopercie na prace związane z naszym kościołem" - czytamy na stronie internetowej parafii.

Na stronie widnieje informacja, że autorem ogłoszeń jest ksiądz Arkadiusz. Wysłaliśmy do niego wiadomość z prośbą o komentarz. Czekamy na odpowiedź. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz nam o tym. Wyślij wiadomości na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub na Facebooku.

Przepłynął kajakiem Wisłę

Więcej o: