Obowiązkowa "dobrowolna" ofiara na tacę w warszawskim kościele. Absurdalne ogłoszenie parafii

Parafia w Miedzeszynie w warszawskim Wawrze umieściła na stronie internetowej ogłoszenia parafialne. Jeden z punktów budzi wątpliwości. Mowa w nim o dobrowolnych ofiarach, które należy składać obowiązkowo.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o innym ogłoszeniu parafialnym, które poruszyło warszawiaków. Pisano w nim, że palmy wielkanocne kupione poza bramami kościoła nie przyjmą wody święconej. 

Parafia bardzo szybko się zreflektowała i umieściła na stronie przeprosiny oraz zapewnienie, że w kościele święcone będą wszystkie palmy - niezależnie od ich pochodzenia. 

Czytaj więcej:  Absurdalne ogłoszenie parafialne. "Palmy kupione poza kościołem nie przyjmą wody święconej"

Dobrowolne, obowiązkowe ofiary

Swoje wielkanocne ogłoszenia opublikowała również Parafia p.w. Matki Bożej Dobrej Rady w warszawskim Miedzeszynie. Wśród standardowych informacji o rozkładzie mszy świętych, znalazł się jednak punkt, który budzi wątpliwości. 

"Zbliża się pierwsza niedziela miesiąca, dlatego pragniemy przypomnieć zwyczaj wrzucania kopert z ofiarami na tacę. Prosimy, aby każda rodzina raz w miesiącu - zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca - składała na tacę dobrowolną ofiarę w kopercie na prace związane z naszym kościołem" - czytamy na stronie internetowej parafii.

Na stronie widnieje informacja, że autorem ogłoszeń jest ksiądz Arkadiusz. Wysłaliśmy do niego wiadomość z prośbą o komentarz. Czekamy na odpowiedź. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz nam o tym. Wyślij wiadomości na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub na Facebooku.

Przepłynął kajakiem Wisłę

Więcej o:
Komentarze (197)
Wawer. Ogłoszenie parafialne o dobrowolnych ofiarach na tacę
Zaloguj się
 • Oceniono 235 razy 207

  Nie ma większego frajera tumana łamagi i zwolennika pedofilii jak polski parafianin. Klecha pluje im na łeb gwałci dzieci albo dzieci się zabijają przez klechę a oni dalej na kolanach człapią do takiego nieroba bydlaka i pedofila jak katolicki klecha.

 • pan.szklanka

  Oceniono 186 razy 166

  No i czym to się różni od grupy dresów terroryzujących miasteczko pobierając haracz od mieszkańców? Ryja nie obiją tylko dlatego, że nie muszą. Wystarczy w szkole powiedzieć o dziecku, że rodzice nie płacą, więc pewnie biedni albo Żydzi.

 • jungleman

  Oceniono 138 razy 106

  Nie no, bez przesady! Ja jestem lewak, ateusz i antyklerykał, instytucją kościoła katolickiego się brzydzę, ale bądźmy uczciwi! Na stronie parafii nie ma ani słowa o obowiązku składania ofiary, pada tam słowo "zwyczaj" a nie obowiązek. Ktoś tu na siłę chce się dopatrywać czegoś, czego nie ma. Nie widzę też nic zdrożnego w zbieraniu przez kościół pieniędzy od wiernych - to oni właśnie powinni utrzymywać swój kościół, a nie wszyscy podatnicy jak leci.

 • howlin_wolf

  Oceniono 99 razy 95

  "Kościół bierze wszystko. Nie kwituje. Żąda więcej" - Józef Piłsudski.

 • The Power of Now

  Oceniono 68 razy 62

  Kato-licy nigdy nie zrozumieli że swoich chłopów pańszczyźnianych - czarne szatany kazały chłostać jak niewolników - a papież pochwalał rozbiory Polski ...
  Czarne katabasy zawsze tłumiły rozwój medycyny, astronomii i innych nauk, a najwspanialszych naukowców i filozofów katabasy paliły na stosach ...

 • vito60

  Oceniono 61 razy 59

  Bardzo dobrze, chcesz chodzić do kościoła, to płać. Następny krok to koniec dopłacania z budżetu do jakiejkolwiek bajki o duchach.

 • realistas

  Oceniono 61 razy 51

  Nie ma darmowych obiadów. Jak chcą wierzyć to niech płacą. Co najmniej 10% przychodów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX