18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Zwłoki psa znalezione w barze chińskim w Wólce Kosowskiej. Drugiego udało się uratować

W sobotę fundacja Animal Rescue Polska musiała interweniować w barze chińskim w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej. Na miejscu pracownicy zastali dwa psy - jeden z nich był już martwy - oraz mięso nieznanego pochodzenia.

Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Polska zajmuje się szeroko pojętą pomocą i działaniem interwencyjnym na rzecz zwierząt domowych, gospodarskich i dziko żyjących.

W sobotę na prośbę Komendy Powiatowej w Lesznowoli pracownicy fundacji udali się do baru chińskiego w Wólce Kosowskiej.

Zwłoki psa w barze chińskim

Na miejscu, w pomieszczeniu za barem, znaleziono zwłoki jednego psa. Obok niego w skandalicznych warunkach znajdował się drugi, żywy. Suczka została natychmiast zabrana przez inspektorów i przewieziona do domu tymczasowego. 

Zwłoki drugiego psa zostały zabrane - zostanie przeprowadzona sekcja. Dopiero dalsze badania ustalą przyczynę śmierci. 

Policja rozpoczęła już również postępowanie wobec obywateli Chin. Funkcjonariusze sprawdzą, czy pracownicy baru znęcali się nad zwierzętami.

Mięso nieznanego pochodzenia

W barze w Wólce Kosowskiej znaleziono również mięso. Część wisiała przy dachu lokalu. Sanepid i Powiatowy Lekarz Weterynarii z Piaseczna będą sprawdzać, jakiego pochodzenia było mięso. 

"Po otrzymaniu wyników badań i raportu z sekcji zwłok, opiszemy dalsze działania w tej sprawie" - informuje fundacja. Dodaje, że można się ich spodziewać dopiero za 2-3 tygodnie. 

Pomoc dla Animal Rescue Polska

Fundacja prosi o pomoc. Na stronie internetowej informują, że koszt sekcji zwłok oraz badań, które zostaną przeprowadzone na psie, wyniesie około 600 złotych. ARP prosi o składanie datków na pokrycie tych kosztów. 

Pieniądze można wysyłać za pośrednictwem strony www.pomagam.pl/zimanaratunek lub bezpośrednio na rachunek bankowy:

Fundacja Animal Rescue Polska
ul. Sobieskiego 72b
02-930 Warszawa
KRS 0000543263
NR KONTA RAIFFEISEN BANK
92 1750 0012 0000 0000 2781 0578 tyt. Interwencja w barze chińskim

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub w jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Ubrania dla psów - konieczność czy fanaberia? Próżność właściciela czy zdrowie psa? [WYJAŚNIAMY]

Więcej o: