Szaleńczy rajd luksusowym autem po Warszawie. "Gdybym chciał uciec, to bym to zrobił" [WIDEO]

Policjanci zatrzymali Macieja P. po jednym z szaleńczych rajdów ulicami stolicy. 42-latek nie zważał na przepisy, jeździł po chodnikach i poboczach dróg. Jak się okazało, był pod wpływem narkotyków.

42-letni Maciej P. został w niedzielę zatrzymany przez policję za szaleńczą jazdę po ulicach Warszawy. Mężczyzna miał w pogardzie wszelkie przepisy drogowe, wpychał się przed inne samochody, zmieniając bez ostrzeżenia pasy ruchu, wyprzedzał na podwójnej ciągłej, przekraczał prędkość, a nawet... jeździł chodnikami.

Niektóre z jego wykroczeń zarejestrowali na nagraniu świadkowie:

 

Jak zaznacza policja, mogło dojść do tragedii - jeden z pieszych o mało nie został potrącony przez 42-latka.

Przy zatrzymaniu Maciej P. powiedział funkcjonariuszom, że "gdyby chciał uciec, to by to zrobił". - Widocznie to była tylko przechwałka, bo policjanci i tak go zatrzymali - mówi rzecznik stołecznej komendy kom. Sylwester Marczak w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Jak dodaje, mężczyzna był już wielokrotnie zatrzymywany przez policjantów, wcześniej m.in. w lutym. Wtedy odebrano mu uprawnienia za jazdę pod prąd na jednym z rond na ul. Puławskiej.

To nie pierwszy raz

To jednak nie było pierwsze przewinienie Macieja P. 42-latek wiele razy tracił prawo jazdy, także za przekroczenie punktów karnych. Zdawał jednak egzaminy i odzyskiwał uprawnienia.

Teraz badania moczu wykazały, że miał w organizmie amfetaminę i metamfetaminę. - Najprawdopodobniej będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu środków psychoaktywnych - mówi Marczak. Policja czeka na opinię biegłego, na podstawie której będą stawiane mu zarzuty.

Maciej P. trafił do aresztu. Grozić mu może kara do dwóch lat więzienia, grzywna i dożywotnia utrata prawa jazdy.

Jak jeżdżą warszawscy kierowcy? Lepiej czy gorzej niż ci spoza stolicy? Piszcie na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

***

Weź udział w najważniejszym polskim wydarzeniu architektonicznym. Przyjdź na konferencję i galę Bryła Roku 2017.Zapraszamy na branżowe spotkanie projektantów, architektów i inżynierów, oraz uroczystą galę ogłoszenia wyników plebiscytu Bryła Roku 2017 połączoną z bankietem
Sprawdź co dla Ciebie planujemy>>

Więcej o:
Komentarze (121)
Szaleńczy rajd luksusowym autem po Warszawie. "Gdybym chciał uciec, to bym to zrobił" [WIDEO]
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 126 razy 124

  a gdy już mu zabiorą dożywotnio pj to będzie jeździł bez. I kto mu zabroni? Jedynie wyjście- posadzic na 2 lata do więzienia, to przynajmniej wtedy będzie spokój. Ale dostanie w zawieszeniu, zakład?.

 • fletniapana

  Oceniono 55 razy 53

  a ja nie chcę czytać ile mu grozi maksymalnie tylko ile minimalnie może za to dostać; co z tego, że maksymalnie można kogoś posadzić na 25 lat jeśli w rzeczywistości dostaje 1 rok w zawieszeniu;

  może należy zmienić KK by w większej ilości spraw były określone minimalne wyroki

 • remo29

  Oceniono 44 razy 44

  Ostatnio w "uwaga pirat" przydybali gościa na bani z cofniętymi dożywotnio uprawnieniami za... jazdę na bani. Co pan powiedział? Że i tak będzie dalej jeździł, bo musi być mobilny i przecież nie będzie na rowerze jeździł.

 • pan.szklanka

  Oceniono 52 razy 44

  To niemożliwe, żeby był pod wpływem narkotyków. Przecież narkotyki są nielegalne.

 • js08836

  Oceniono 33 razy 33

  Jak potrzebny jest TiR z ciężkim ładunkiem, to akurat go nie ma. Jak by mu dmuchnął na skrzyżowaniu, to wyrok zostałby wykonany z nawiązką. Takich czubów powinno eliminować się z ulic raz na zawsze.

 • anal_fa_beta

  Oceniono 26 razy 26

  Zabrać prawko dożywotnio a jak zatrzymają go bez prawka to do więzienia na 2 lata.

 • jottsp

  Oceniono 24 razy 22

  skoro pieszy musial uskoczyc z chodnika by nie rozjechal go samochod to jest to usilowanie zabojstwa i z automatu narzedzie czyli samochod musi zostac zabezpieczone czyli zatrzymane przez policje a i kwalifikacja prawna jest inna niz przekraczanie przepisow o ruchu drogowym

 • von-koza

  Oceniono 19 razy 19

  skoro tak jeździ do lat to znaczy, że wie że mu wolno.

  i to wcale nie sarkazm - coś mi się zdaje że jemu po prostu wolno, są niestety tacy, którym naprawdę wolno więcej.

  Narzekacie na sądy? Naprawdę myślicie że w pewnych sprawach sędzia ma cos do powiedzenia?

 • cezaryk

  Oceniono 18 razy 18

  Gdzie podziało się staromodne przestrzeliwanie kolan?
  Można też zmiażdżyć drewnianym kijem.
  Ja wiem, dzisiejsza protetyka czyni cuda. Po kolejnym zatrzymaniu urwać łokcie.
  Językiem sobie nie pokieruje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX