Ogromne zmiany na lotnisku na Okęciu. Od dzisiaj w tych godzinach nie polecisz

Warszawskiej Lotnisko im. Chopina wprowadziło zmianę, która będzie obowiązywała od niedzieli. Chodzi o ciszę nocną, która ma być korzystna zarówno dla mieszkańców okolicy, jak i samego portu.

Cisza nocna na lotnisku na warszawskim Okęciu będzie obowiązywała od 23:30 do 5:30. Oznacza to, że w tych godzinach samoloty nie będą lądowały ani startowały. 

Cisza nocna na Okęciu

Zakaz startów i lądowań samolotów na Lotnisku im. Chopina obowiązuje od tej niedzieli. Zarząd tłumaczy, że przepis będzie korzystny zarówno dla mieszkańców okolicy, jak i samego lotniska. 

- Wprowadzenie ciszy nocnej na warszawskim Lotnisku Chopina zapewni mieszkańcom jego okolic spokojny sen, a port ma szansę bardziej wykorzystać swoją przepustowość - powiedział dyrektor portu Mariusz Szpikowski.

Lotnisko na warszawskim Okęciu jest pierwszym lotniskiem w Polsce, które zdecydowało się na taki krok. Cisza nocna obowiązuje jednak na wielu innych portach lotniczych w Europie, np. Frankfurcie, Monachium, Paryżu-Orly, Brukseli czy Hamburgu.

Cisza nocna nie będzie obowiązywała tylko lotów państwowych, wojskowych oraz ratowniczych. Lądować będą mogły również samoloty w sytuacjach kryzysowych oraz te, które będą opóźnione z przyczyn niezależnych od przewoźnika. 

Co myślisz o ciszy nocnej na lotnisku Chopina? Powiedz nam o tym. Napisz na listy_do_metrowarszawa@agora.pl.

Cudo! Kajak Jana Pawła II po renowacji zachwyca jak nigdy wcześniej. I TA nazwa!

Więcej o: