Absurdalne ogłoszenie parafialne. "Palmy kupione poza kościołem nie przyjmą wody święconej"

Mieszkaniec Warszawy zauważył ogłoszenie parafialne dotyczące obchodów Wielkanocy. Nie byłoby w nim nic niezwykłego, gdyby nie ostatni punkt, na który zwrócił uwagę.

Na profilu "Nasz Grochów" na Facebooku umieszczono zdjęcie ogłoszenia parafialnego Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie. Mieszkaniec, który wysłał zdjęcie, zwrócił uwagę na kierowaną do parafian prośbę.

"Aż się wierzyć nie chce" - skomentowano.

Wodoodporne palmy

Parafia na Pradze-Południe przygotowuje się do obchodów wielkanocnych. W ogłoszeniu oprócz standardowej rozpiski dotyczącej mszy świętych i obchodów znalazł się jednak nietypowy punkt o palmach.

"Palmy kupione przed bramami kościoła nie przyjmują na siebie wody święconej. Zaopatrzmy się w palmy przed kościołem, a nie u handlarzy, którzy w ramach ludzkiej naiwności kręcą swój biznes" - czytamy w ogłoszeniu. 

"Palmy impregnowane diabelskim nasieniem"

Osoby, które zobaczyły zdjęcie ogłoszenia nie mogą uwierzyć w to, co jest tam napisane. Większość jest po prostu zła. 

"Miałam nadzieję, że może chodzi o to że palmy kupione przed bramą nie są od razu poświęcone i należy z nimi w tym celu wejść na teren kościoła i uczestniczyć we mszy. Ale to co napisali to SZOK" - pisze Iwona.

"Masakra z tą parafią" - dodaje Sebastian.

"Palmy impregnowane zapewne diabelskim, a już na pewno lewackim, nasieniem" - śmieje się Piotr.

Niektórzy próbują również znaleźć logiczne wytłumaczenie. Aleksandra spekuluje, że być może sprzedawane przed bramami kościoła palmy są wykonane z tworzyw sztucznych i nie będzie można spalić ich w środę popielcową. 

Inni zastanawiają się czy własnoręcznie robione palmy również będą odporne na wodę święconą. "Najgorsze że nie wiadomo co z palemkami które zrobione są samemu i przez które proboszcz nie zarobi. Czy te samemu wykonane przyjmą wodę święconą?" - pyta Adrian.

Parafia przeprasza

W sobotę wieczorem parafia odniosła się do sprawy na swojej stronie internetowej. Proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie przeprosił wszystkich urażonych uwagą dotyczącą palm.

"Drodzy parafianie, jest sprawą oczywistą, że wszystkie palmy przyjmują wodę święconą, a zatem z radością będziemy je święcić. Wszystkich urażonych informacją z poprzedniej niedzieli bardzo PRZEPRASZAMY" - czytamy.

Wysłaliśmy również zapytanie do kurii warszawsko-praskiej. Czekamy na odpowiedź. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie lub jej okolicach? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku.

Więcej o:
Komentarze (155)
Praga Południe. Ogłoszenie parafialne o palmach. Wodoodporne palmy
Zaloguj się
 • Dorota Kantarska

  Oceniono 96 razy 86

  Średniowiecze . Głupie owce ciągle dają się wodzić na kościelnym postronku.

 • teo339

  Oceniono 92 razy 84

  To żenujące jaki jest kompromitujący poziom niektórych księży...........
  Takich księży biskup powinien odesłać do zamkniętego klasztoru, z dala od ludzi, żeby nie kompromitował więcej żadnej parafii!!!!

 • c.t.k

  Oceniono 69 razy 65

  "Bądźcie przyjaciółmi kapłanów -apelował bp Piotr Libera.- Jeśli coś złego usłyszysz o księdzu, to nie ciesz się, nie przekazuj dalej.":)))
  Bo oni właśnie tego boją się najbardziej:swobodnego przepływu informacji na temat ich draństw i przekrętów

 • swieta-panienka

  Oceniono 58 razy 56

  Taki ksiadz to widać nie lubi konkurencji.
  Może UOKiK powinien się tym zająć?
  A w ogóle Jezus to podobno handlarzy ze świątyni wyganiał.
  No ale kto by się przejmował jakimś Żydem.

 • azalka12

  Oceniono 52 razy 50

  "Zaopatrzmy się w palmy przed kościołem, a nie u handlarzy, którzy w ramach ludzkiej naiwności kręcą swój biznes" - ksiadz napisal o sobie. W ramach ludzkiej naiwnosci, ksiadz chce zrobic interes na swoich, koscielnych palach. To nosi znamiona nieuczciwej konkurencji. Powinien zostac ukarany.

 • edza4

  Oceniono 51 razy 45

  Jeszcze jeden oszust w sutannie,a jaka jest pewność że on używa wody święconej,a jak już to czym ona się różni od kranówy.Krótki temat a tyle pytań.Zakładam że on święci kranówą i ma ubaw że z parafian zrobił w konia.A jak już mowa o palmach to niezły z tego przebierańca palmus.

 • plastikpiokio

  Oceniono 49 razy 43

  skąd wytrzasneliscie tak głupiego proboszczyka i ktory biskupek go namascił ---tak na moje oko to obaj są bardzo durni jak dwa lewe gumofilce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX