Czarny Piątek. Protestujący zablokowali wjazd na rondo de Gaulle'a [WIDEO]

W piątek warszawiacy będą protestować przeciwko ustawie antyaborcyjnej. W ciągu dnia organizowanych będzie dużo wydarzeń. Zdaje się, że pierwsze rozpoczęły się już wcześnie rano.

Główny marsz osób sprzeciwiających się projektowi ustawy antyaborcyjnej rozpocznie się dopiero o godzinie 16. Niektórzy postanowili działać już wcześniej.

Blokada przy Palmie

W piątek około godziny 8 rano protestujący zablokowali na chwilę wjazd na rondo de Gaulle' a w Warszawie. Przez kilka minut stali na przejściu dla pieszych. Nagranie z tego wydarzenia umieściła na Facebooku jedna z użytkowniczek.

"Żądamy odwrócenia ustawy antyaborcyjnej" - skandowały osoby stojące na przejściu. Trzymały w dłoniach plakaty informujące o dzisiejszym marszu organizowanym przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Widać również baner z napisem "Niepodległe Polki". 

Po niecałych dwóch minutach osoby trzymające plakaty i banery rozeszły się. W ostatnich sekundach nagrania widać jeszcze, że na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji

Biuro prasowe stołecznej policji poinformowało nas, że nie wiadomo im o żadnej interwencji policji związanej z tym wydarzeniem.

Niepodległe Polki

Szukając informacji o "Niepodległych Polkach" można natknąć się tylko na wydarzenie na Facebooku związane z zeszłym marszem z okazji 11 listopada

"Jeśli wybierasz się na Marsz Niepodległości organizowany przez KOD 11 listopada, dołącz do Czarnego Protestu Niepodległych Polek. Spotykamy się o 12:15 na ulicy Uniwersyteckiej" - informowały organizatorki. 

Warto również zauważyć, że logo umieszczone na stronie wydarzenia jest takie samo, jak to, które znalazło się na banerze trzymanym przez protestujących na rondzie de Gaulle'a.

Czarny Piątek w Warszawie

Czarny Piątek to Czarny Piątek to reakcja na pozytywnie zaopiniowanie projektu "Zatrzymaj Aborcję" przez sejmową komisję. Oznacza to, że trafi on pod koniec tygodnia do sejmu, gdzie będzie poddany pod głosowanie.

Projekt odbiera kobietom prawo do aborcji w przypadku płodów z nieusuwalnymi wadami. Jednocześnie nie przewiduje żadnej formy pomocy dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi.

Czytaj więcej: Czarny Piątek - szykuje się wielki protest kobiet ws. aborcji. "Jedziemy na Warszawę!"

W ramach protestu organizowanych w Warszawie organizowanych jest kilka marszy

Zobacz także: Czarny Piątek w Warszawie. Manifestacje zaczną się o 14, ale najtrudniej będzie po 16

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Oto do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji. Salwador powinien być dla Polaków ostrzeżeniem

Więcej o: