Pasażerowie zaatakowali kontrolerów w warszawskim autobusie

W piątek w jednym z autobusów miejskich doszło do awantury. Pijani pasażerowie, który nie chcieli okazać biletów, zaatakowali kontrolerów. Sprawą zajęła się policja.

O sprawie poinformował serwis Tvnwarszawa.pl, potwierdza to zespół prasowy stołecznej policji

Awantura w autobusie

W piątek około godziny 7 rano w jednym z autobusów komunikacji miejskiej doszło do awantury. Gdy pojazd dojeżdżał do przystanku Krucza w Al. Jerozolimskich, dwóch pasażerów odmówiło okazania biletu kontrolerowi. Nie chcieli się również wylegitymować. 

Pasażerowie próbowali uciekać, ale drogę zablokował im drugi kontroler, który znajdował się w autobusie. Wtedy doszło do rękoczynów. 

- Z naszych ustaleń wynika, że pasażer kłócił się, szarpał i próbował dusić kontrolera - informuje funkcjonariuszka z zespołu prasowego stołecznej policji. 

Mężczyzna kontrolujący bilety miał zostać również uderzony w twarz. Do awantury włączył się też drugi problematyczny pasażer - zaatakował drugiego kontrolera.

Pijani awanturnicy

Na miejsce wezwane zostały policja oraz pogotowie. 

Zespół prasowy policji informuje, że jeden z mężczyzn miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi odmówił wykonania badania, ale z relacji interweniujących policjantów wynika, że jego stan również wskazywał na spożycie alkoholu.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Po ustaleniu przebiegu zdarzeń, zostaną im postawione odpowiednie zarzuty. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Napisz nam o tym na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

 

Więcej o: