Radiowóz straży miejskiej zderzył się z taksówką. Mandat dostał... pasażer

Nieostrożne wysiadanie z pojazdu może skończyć się mandatem karnym. Taka "przygoda" spotkała pasażera taksówki, który z rozmachem wysiadał z pojazdu i spowodował kolizję z radiowozem straży miejskiej.

Do zdarzenia doszło we wtorek po 22:15. Jak czytamy w komunikacie straży miejskiej, strażnicy interweniowali przed Dworcem Centralnym w sprawie osoby nietrzeźwej.

Otworzył drzwi z impetem

Kiedy odjeżdżali sprzed Dworca Centralnego, mijali taksówkę, której pasażer otworzył nagle drzwi - z takim rozmachem, że spowodował kolizję z przejeżdżającym radiowozem straży miejskiej.

Uszkodzeniu uległ błotnik oraz lampa samochodu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, ocenili, że winny kolizji jest pasażer, i ukarali go mandatem karnym w wysokości 50 zł.

Zabronione jest otwieranie drzwi...

Straż miejska przypomina, że podczas wysiadania z zaparkowanego pojazdu należy zachować szczególną ostrożność. Zgodnie z przepisami ruchu drogowego zabronione jest otwieranie drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Powiadom nas o tym i wyślij zdjęcia: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Miałeś wypadek samochodowy? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Więcej o: