Prywatne miejsce parkingowe przy ulicy w Warszawie? To możliwe, ale bardzo drogie

Zarząd Dróg Miejskich oferuje prywatne miejsca parkingowe przy ulicy w Warszawie. Miejsc jest obecnie 69. Żeby było twoje trzeba zapłacić, niestety sporo.

Przy drogach, które należą do ZDM można wykupić prywatne miejsce parkingowe. Koszt? Od ponad 900 do 1600 złotych. 

Prywatne miejsce parkingowe przy ulicy

Osoby, które dużo jeżdżą po Warszawie, wiedzą, że zaparkowanie samochodu to udręka. Okazuje się jednak, że w stolicy można mieć własne, prywatne miejsce parkingowe przy ulicy - miejsce wyznaczone kopertą z odpowiednią tabliczką informującą o tym, że jest ono prywatne.

- W stolicy takich miejsc jest obecnie 69. Póki co korzystają z nich głównie przedsiębiorstwa, urzędy i ministerstwa - mówi Monika Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. 

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby korzystały z nich osoby prywatne. Rzeczniczka ZDM tłumaczy, że każdy może złożyć wniosek do Zarządu, a następnie przedstawić plan organizacji ruchu.

Rzeczniczka zaznacza jednak, że 69 miejsc, o których mowa, znajduje się przy drogach należących do Zarządu. Podobnymi parkingami dysponują jednak również poszczególne dzielnice. 

Ile kosztuje prywatne miejsce parkingowe?

Prywatne miejsce parkingowe przy ulicy to luksus. Nic więc dziwnego, że również cena jest luksusowa. Za możliwość całodobowego postoju trzeba zapłacić 1600 złotych miesięcznie. Możemy wybrać również tańszą opcję - 980 złotych miesięcznie za 10-godzinny postój od poniedziałku do piątku. 

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że osoba deklarująca chęć posiadania takiego prywatnego miejsca musi jednak zapłacić za sześć miesięcy z góry.

Gdzie problem z parkowaniem w Warszawie jest największy? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl. 

Jak jeżdżę po Warszawie, to...

 

Więcej o: