Stało się. Właśnie wymieniają tablice z nazwą ulicy. Już nie pojedziesz al. Armii Ludowej

Aleja Armii Ludowej już nie istnieje nie tylko w dokumentach urzędników. Służby właśnie wymieniły tablice z nazwą jednej z największych arterii warszawskich. Od dziś pojedziemy al. Lecha Kaczyńskiego.

W sensie formalnym al. Armii Ludowej nie istnieje już od tygodni - została decyzją wojewody zdekomunizowana kilka miesięcy temu. Władze uznały, że najodpowiedniejszą nazwą dla jednej z największych arterii w Warszawie będzie Lecha Kaczyńskiego.

Dlaczego nie Trasa Łazienkowska?

Radni za wszelką cenę próbowali przeforsować inną nazwę ulicy. Złożyli wniosek o zmianę nazwy na Trasa Łazienkowska, ponieważ uznali, że jest ona najbliższa mieszkańcom i używana przez nich od lat (w przeciwieństwie do al. Armii Ludowej). Jednocześnie podkreślano, że jedna ulica Lecha Kaczyńskiego już w Warszawie istnieje, po co więc wprowadzać mętlik. 

Zmiany nazwy szybko pojawiły się też na internetowych mapach Google. W piątek proces wszedł w ostatni etap - zaczęła się wymiana tabliczek.

Czy będziesz używał odtąd nazwy al. Lecha Kaczyńskiego? Napisz, co sądzisz o zmianie: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Więcej o:
Komentarze (164)
Stało się. Właśnie wymieniają tablice z nazwą ulicy. Już nie pojedziesz al. Armii Ludowej
Zaloguj się
 • 99venus

  Oceniono 85 razy 75

  Nigdy nie pojadę ulicą Kaczyńskiego.Mogę Trasą Łazienkowską,mogę Armii Ludowej ale Kaczyńskiego nie.

 • wielokropek12344

  Oceniono 74 razy 66

  Nie wypada napisać tego co pomyślałem o tej zmianie. Dla mnie jest to Trasa Łazienkowska. Jednak jakoś mi k...a smutno że taki kurdupel wprowadza takie zmiany. W morde jeża, kiedy te wybory?????

 • justas32

  Oceniono 58 razy 48

  Lechu Kaczyński - nie chcemy cię, nie szanujemy cię, gardzimy tobą i twoim bratem ...

 • kac

  Oceniono 54 razy 42

  Oczywiście że pojadę, tak samo jaki przedtem. Tabliczka na prawdę nic a nic nie zmienia, to tylko tymczasowa sytuacja. Przeminie wraz z mocodawcami. Zadam wręcz w prost pytanie, kto dla Polski zrobił więcej żołnierze Armii Ludowej, którzy walczyli z Niemcami czy Pan LK ? Armia Ludowa to byli żołnierze, którzy walczyli ginęli za Polskę, to co sowiecka polityka zrobiła później to już oddzielna sprawa.

 • ga.spar

  Oceniono 41 razy 39

  znacie ? znamy !
  no to posłuchajcie ;)
  . . . . . . . . . .
  - Panie, jak dojechać do Bulwaru Lecha Kaczyńskiego?
  - Pojedzie pan ulicą Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, skręci w prawo w ulicę Braci Kaczyńskich, potem przez Męczenników 10 Kwietnia, dalej prosto przez Prezydenta Tysiąclecia i skręci pan w lewo, w Bojowników o Prawo i Sprawiedliwość. Potem już prosto do Placu Braci Bliźniaków z pomnikiem Jarosława Boga Żywego, a tuż za nim jest Bulwar Lecha Kaczyńskiego.
  . . . . . . . . . .
  oj, będą fruwały pisie tablice

 • spyderman2

  Oceniono 47 razy 39

  po depisizacji trzeba będzie zmienić nazwy na "Ofiar kaczyzmu"

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 49 razy 37

  >Od dziś pojedziemy al. Lecha Kaczyńskiego.

  Żądamy dekaczyzacji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX