Karczewski miał dość spekulacji. Właśnie ogłosił decyzję ws. walki o prezydenturę Warszawy

Prawo i Sprawiedliwość wciąż nie ogłosiło, kto z ramienia partii powalczy o fotel prezydenta Warszawy. Do tej pory mówiło się o trzech kandydaturach: Patryka Jakiego, Michała Dworczyka i Stanisława Karczewskiego. Ten ostatni właśnie przedstawił swoje stanowisko.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski na spotkaniu z dziennikarzami i na Twitterze poinformował, że nie będzie kandydował w wyborach na prezydenta Warszawy. 

Podczas briefingu prasowego przed 58. posiedzeniem Senatu Karczewski oświadczył, że to nie on będzie następcą Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Bitwa o Warszawę

- W ostatnim czasie przeprowadziłem wiele rozmów z warszawiakami, którzy przynosili dużo dobrych inicjatyw i projektów - powiedział.

Zadeklarował, że wszystkie przekaże kandydatowi PiS na urząd prezydenta stolicy. Dodał, że jest przekonany, że to właśnie kandydat jego partii wygra. 

- Na stole leżą dwie dobre kandydatury - Patryk Jaki oraz Michał Dworczyk. Obaj są młodzi, rzetelni i bardzo uczciwi. Będę wspierał tego, który ostatecznie zostanie kandydatem - powiedział Karczewski. 

Jacek Sasin poinformował w środę rano w Polskim Radiu, że kandydatura PiS zostanie ogłoszona prawdopodobnie po 10 kwietnia. 

Kto poprze Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy?

Więcej o: