Zakaz handlu w niedzielę. Te Biedronki w Warszawie będą otwarte w każdą niedzielę

Czy sklepy Biedronka będą otwarte mimo zakazu handlu w niedzielę, jeśli znajdują się na terenie dworców? Okazuje się, że nie jest to takie proste. PIP informuje, że zasada ta na pewno będzie jednak dotyczyć jednego sklepu w Warszawie.

Państwowa Inspekcja Pracy zorganizowała 6 marca specjalne spotkanie z dziennikarzami dotyczące zakazu handlu w niedzielę. Pierwsza "zakazana" niedziela wypada już w najbliższy weekend - 11 marca. Pomimo że data zbliża się wielkimi krokami, okazuje się, że nadal jest wiele nieścisłości. 

Biedronka otwarta w niedzielę

W ustawie o ograniczeniu handlu w niedzielę przewidziano 32 wyjątki. Jeden z nich to dworce. Wiele osób myślało, że w związku z tym wszystkie sklepy sieci Biedronka znajdujące się na terenie dworców będą otwarte mimo zakazu handlu w niedzielę. 

Okazuje się, że to nieprawda. PIP podkreśla, że każdy przypadek sklepu znajdującego się na terenie dworca lub w przylegających do nich galeriach handlowych będzie rozpatrywany indywidualnie. 

Z informacji przekazanych przez Państwową Inspekcję Pracy wynika, że handlować na pewno będzie mogła tylko jedna dworcowa Biedronka. 

Biedronki w Warszawie zakaz nie dotyczy

W oświadczenie wydanym przez Państwową Inspekcję Pracy poinformowano, że w niedziele objęte zakazem handlu otwarta będzie Biedronka na Dworcu Centralnym w Warszawie. 

"W tym wyraźnie określonym i zbadanym przypadku nie ma wątpliwości, że placówka ta jest zlokalizowana bezpośrednio w hali dworca i jej działalność może być uznana za służącą obsłudze podróżnych" - czytamy w oświadczeniu.

Dalej podkreślają jednak, że na podstawie tej decyzji nie można zakładać, że wszystkie sklepy Biedronka położone w innych dworcach lub w ich pobliżu mogą prowadzić handel w niedzielę.

Biedronki na dworcach

Jeronimo Martins - właściciel sieci sklepów Biedronka - informuje, że Biedronka na Dworcu Centralnym to nie jedyna lokalizacja, w której będzie można zrobić zakupy w najbliższą niedzielę. W Warszawie będzie to także Biedronka na dworcu Wschodnim.

- Informujemy, że w najbliższą niedzielę, 11.03, sklepy sieci Biedronka zlokalizowane na dworcach będą otwarte. Dotyczy to sklepów: w Warszawie (Warszawa Centralna i Wschodnia), Krakowie, Poznaniu i Grudziądzu - tłumaczy biuro prasowe Jeronimo Martins.

Czytaj również:  Biedronka wprowadza duże zmiany. Wchodzą w życie już w tym tygodniu

Więcej o: