Dzień Kobiet. 8 marca w Warszawie odbędzie się protest "Siła kobiet". Utrudnienia i objazdy

Dzień Kobiet. W czwartek w centrum Warszawy odbędzie się kilka zgromadzeń i przemarsz - w tym Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Kierowców czekają utrudnienia, pasażerów komunikacji miejskiej - objazdy.

W czwartek 8 marca na ulicach Warszawy odbędzie się  strajk kobiet. Jego hasło brzmi "Siła kobiet".

Jak informuje stołeczny ratusz, będą duże zmiany w ruchu drogowym. Zgłoszono jedno zgromadzenie na rondzie Dmowskiego o godz. 16.30. Kolejne - strajk kobiet - rozpocznie się na pl. Konstytucji o 17.45. Jego uczestnicy przejdą następnie Marszałkowską również na rondo Dmowskiego.

O 19 natomiast rozpocznie się zgromadzenie połączone z przemarszem pod Sejm. Trasa prowadzi przez Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Wiejską i Matejki. Zgromadzenie ma zakończyć się o godz. 21.

Pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na trasy objazdowe.

Dzień Kobiet. Ogólnopolski Strajk Kobiet w 19 miastach

"Pokażmy solidarność i siostrzeństwo, pokażmy naszą siłę, przypomnijmy, że mimo iż Polki uzyskały prawa wyborcze już sto lat temu, to nadal mamy o co walczyć i zamierzamy głośno domagać się respektowania naszych praw!" - piszą organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W czwartek kobiety zaprotestują w 19 miastach Polski.

Kulminacja warszawskiej demonstracji odbędzie się na rondzie Dmowskiego - "regularnie zawłaszczanym przez ugrupowania nacjonalistyczne". Tam uczestniczki chcą postawić pomnik.

Ruch ma pięć grup postulatów. Żąda "pełni praw reprodukcyjnych, państwa wolnego od zabobonów, wdrożenia i stosowania Konwencji antyprzemocowej, poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet i Polski dla wszystkich".

Będziecie uczestniczyć w manifestacji? Piszcie na metrowarszawa@agora.pl.

Posłowie debatują nad aborcją. W tym samym czasie pod Sejmem trwał Czarny Protest

Więcej o: