Zdradziła go czekolada na twarzy. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

Stołeczna Komenda Policji poinformowała, że we wtorek na warszawskim Żoliborzu zatrzymano 19-letniego mężczyznę. Zdradziły go ślady czekolady na twarzy.

We wtorek przed sklepem na ul. Promyka (Żoliborz) zatrzymał się samochód dostawczy. Kierowca wysiadł z auta i zajął się wypakowywaniem towaru. Moment jego nieuwagi wykorzystał 19-letni mężczyzna.

Zdradziła go czekolada

Gdy dostawca wszedł do sklepu, żeby zanieść pierwszą partię towaru, 19-latek ukradł z samochodu trzy opakowania czekoladowych ciastek. Pracownik dopiero po chwili zorientował się, że brakuje mu 15 kilogramów słodyczy. 

Złodziej nie uciekł jednak daleko. Schował się za samochodem, gdzie konsumował skradziony towar. Zauważył go tam przypadkowy świadek. Zwrócił uwagę na to, że twarz 19-latka pokryta jest czekoladą. 

Świadek poinformował o tym kierowcę samochodu dostawczego. Gdy ten udał się we wskazane miejsce, w jego kierunku padła wiązanka gróźb. Na miejsce wezwano policję

Amator ciastek zatrzymany

Mundurowi z Żoliborza zatrzymali 19-letniego amatora ciastek. W trakcie przesłuchania, kryminalni odzyskali dwa opakowania skradzionych ciastek czekoladowych, których złodziej nie zdążył jeszcze zjeść. Straty zostały wycenione przez właściciela na 500 złotych.

Zatrzymany mężczyzna odpowie teraz za kradzież mienia oraz groźby karalne. Oznacza to, że grozi mu aż 5 lat pozbawienia wolności. 

Jesteś świadkiem nietypowego wydarzenia w Warszawie? Powiedz nam o tym! Napisz na metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Gdzie zjesz najlepsze lody w Warszawie? MasterChef Junior ocenił 10 lodziarni [RANKING]

 

Więcej o: